Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Monikos Ošmianskienės pranešimas: „Seime suburta laikinoji Gyvybės mokslų puoselėjimo grupė rūpinsis Lietuvos gyvybės mokslų potencialo stiprinimu“

2021 m. kovo 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Siekiant užtikrinti tinkamą dėmesį gyvybės mokslams viešajame sektoriuje, Seime įsteigta laikinoji Gyvybės mokslų puoselėjimo grupė. Jos kūrimą inicijavo ir jai vadovaus Laisvės frakcijos narė Monika Ošmianskienė.

Politikės teigimu, šios grupės subūrimą paskatino kovo 1 d. Seime vykusi konferencija „Genetikos revoliucija – ar esame pasiruošę būti vieni iš lyderių“ bei joje garsių Lietuvos mokslininkų, gydytojų, valstybės vadovų ir svarbiausių institucijų, pacientų organizacijų atstovų išsakytos idėjos bei požiūris.

Konferencijos tikslas buvo išsiaiškinti ir pristatyti visuomenei, kas Lietuvoje yra daroma biomedicinos, biochemijos, genetikos ir retų ligų gydymo srityse. Taip pat, pažiūrėti, ar Lietuvoje netrūksta tarpinstitucinio sisteminio požiūrio, siekiant rimtų pasiekimų šiose srityse. Diskusijų metu tapo gana akivaizdu, kad Lietuvoje nors ir padaroma daug puikių atradimų bei turime talentingų ir „užsidegusių“ mokslininkų, tyrėjų ir gydytojų, turimas gyvybės mokslų potencialas nėra iki galo išnaudojamas.

„Progresyvios šalys jau seniai suprato gyvybės mokslų svarbą ir, strategiškai į tai pažiūrėjusios, intensyviai dirba šioje srityje. Jei paklaustume žmonių, daugelis pasakytų, kad šiandien gyvybės mokslų plėtrai šalyje trūksta tik tinkamo finansavimo.

Deja, tai nėra visa tiesa. Konferencijos metu taip pat tapo akivaizdu, kad trūksta sisteminio valstybės požiūrio į švietimą, mokslą ir tyrimus, vizijos ateičiai, tarpinstitucinio bendradarbiavimo ir, juo labiau, komunikacijos tarp valstybės ir gyvybės mokslų bendruomenės.

Lietuva turi didelį potencialą ir nenoriu, kad mes pramiegotume šansą būti lydere šioje be galo svarbioje srityje, kuri bus itin svari ateities ekonomikos dalis. Dėl šios priežasties inicijavau šios Seimo laikinosios Gyvybės mokslų puoselėjimo grupės kūrimą“, – sako Seimo narė M. Ošmianskienė.

Seimo narė pasakojo, kad prieš keletą metų lietuvis mokslininkas prisidėjo prie CRISPR genų „žirklių“ sukūrimo, o šis atradimas per keletą paskutinių metų buvo apdovanotas didžiausiomis pasaulinėmis mokslo premijomis, šio atradimo pritaikymui piešiama šviesi ateitis. Šiuo metu Lietuvoje veikiančios molekulinės biologijos produktus tyrimams ir diagnostikai gaminančios įmonės džiaugiasi kasmet augančia apyvarta, viena iš jų sumoka didžiausią pelno mokestį iš visoje šalyje veikiančių įmonių ir lenkia net bankus. Pajėgus Lietuvos informacinių technologijų sektorius taip pat atsisuka į gyvybės mokslų sferą pradėdamas kurti patogius informacinių technologijų įrankius tyrėjams.

Grupė ruošiasi glaudžiai bendradarbiauti su Ekonomikos ir inovacijų, Švietimo, sporto ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijomis, universitetais, tyrimų centrais ir kitomis organizacijomis.

„Individualių pasiekimų Lietuvoje yra daug, tačiau norėdami tinkamai išnaudoti potencialą turime turėti ir viziją, ko norime pasiekti. Šios grupės veikla bus siekiama nutiesti tuos komunikacinius ir glaudesnio bendradarbiavimo tiltus tarp potencialą kuriančių mokslininkų, tyrėjų ir gydytojų bei Valstybės raidos krypties vairą savo rankose laikančios Vyriausybės ir valstybės institucijų“, – atskleidė grupės pirmininkė M. Ošmianskienė.

Laikinoji Seimo narių grupė pripažįsta, kad gyvybės mokslai yra pagrindinė šalies ateities ekonomikos augimo ašis ir pabrėžia, kad norint gerų rezultatų ateityje, jai skiriamas dėmesys turi būti didinamas jau šiandien.

Grupės pirmininkės pavaduotoja patvirtinta Jurgita Sejonienė. Išsamiau su Gyvybės mokslų puoselėjimo grupės nariais susipažinti galite čia.

 

Daugiau informacijos

Seimo narė

Monika Ošmianskienė

Mob. 8 698 42 296

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-19 08:42
   Eglė Saulė Trembo