Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis – už pažangesnę Lietuvą pažangesnėje Europoje

2021 m. kovo 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis kovo 22 d. posėdyje diskutavo apie sumanios specializacijos įgyvendinimą, pasiektus rezultatus Lietuvoje 2014–2020 metais ir kuriamą sumanios specializacijos koncepciją 2021–2027 metams. Diskusijoje dalyvavo Seimo laikinosios grupės „Skaitmeninė Lietuva“, Ekonomikos ir inovacijų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, STRATA atstovai.

„Nežiūrint to, kad nuvilia kai kurie su sumanios specializacijos prioritetais sietinų ekonominių sektorių rezultatai, įmonės, vykdančios veiklą susijusią su šiais prioritetais, auga sparčiau ir demonstruoja geresnius rezultatus bendrame Lietuvos ekonomikos kontekste“, – sakė pakomitečio primininkas Andrius Kupčinskas. Jis taip pat pasiūlė, kad kuriant naująją sumanios specializacijos koncepciją, būtų bendradarbiaujama su viešąja įstaiga „Lietuvos Junior Achievement“, kuri anot Seimo nario, „yra labai aktyvi mokant jaunimą ekonomikos ir ugdant jų verslumą“.

Sumanios specializacijos įgyvendinimo stebėsenos ataskaitą už 2014-2020 metus pristatė Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) analitikas Artūras Malysis, Sumanios specializacijos koncepciją 2021–2027 metams – ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė ir ministerijos analitikas Paulius Kamaitis.

Pasak pranešėjų, yra siekiama didesnio sumanios specializacijos horizontalumo ir integracijos. Pagrindiniu politikos tikslu yra įvardijamas pažangesnės Europos siekis. Todėl numatoma stiprinti mokslinių tyrimų ir inovacinius pajėgumus, diegti pažangiąsias technologijas, pasinaudoti skaitmeninimo teikiama nauda piliečiams, įmonėms ir vyriausybėms, stiprinti smulkių ir vidutinių įmonių (MVĮ) augimą ir konkurencingumą, ugdyti pažangiajai specializacijai, pramonės pereinamajam laikotarpiui ir verslumui reikalingus įgūdžius.

Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis parlamentinės kontrolės tvarka numato šio klausimo nagrinėjimą tęsti.

 

 

Parengė

Ekonomikos  komiteto biuro patarėja Irina Jurkšuvienė

Tel. (8 5) 239 6708, el. p.Irina.Jurksuviene@lrs.lt

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-22 16:03
   Jolanta Anskaitienė