Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pranešimas spaudai: „Mieli žurnalistai, atsiprašau, jei mano faktai sugadins „gerą“ istoriją“

2021 m. kovo 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

„Mieli žurnalistai,

Gerbiama LNK žinių redakcija,

 

Vienas Jūsų kolega žurnalistas apie savo darbą yra ironiškai pasakęs: „Nereikia geros istorijos gadinti faktais.“ Tad iš anksto atsiprašau, kad mano faktai kiek sugadins „gerą“ istoriją.

Vakar, kovo 24 d., LNK žiniose buvo parodytas reportažas apie Vyriausybės pristatytą  renovacijos strategiją. Ką apie ją manau, pasakysiu artimiausiu metu, tačiau mane labai nustebino reportažo autoriaus teiginys, kad „renovacijos proveržį žadėjo kiekviena ankstesnė Vyriausybė, bet tempas nesikeitė“.

Suprantu, kad rengiant „gerą“ istoriją, nesinori apsisunkinti faktais. Ir vis dėlto pabandykime.

2012 metų pabaigoje pradėjus dirbti mano vadovaujamai Vyriausybei, mes labai operatyviai ėmėmės įgyvendinti naują renovacijos modelį – procesui organizuoti buvo įsteigta Būsto energijos taupymo agentūra, įtrauktos savivaldybės, supaprastintos procedūros gyventojams, imtasi kitų veiksmų.  Jau 2013 metais pasirodė pirmosios kregždės – buvo renovuotas 41 daugiabutis. Žmonėms pamačius pirmuosius rezultatus, procesas įsibėgėjo – 2014 metais renovuoti jau 123 namai, 2015 m. – 575, 2016 m. – net 768.  Nežinau, kas, žurnalistų akimis, yra renovacijos proveržis, bet man šie skaičiai – akivaizdus to įrodymas.  

Šį rezultatą drąsiai vertinu kaip būtent mūsų Vyriausybės pasiektą proveržį, kurio paskesnė, deja, nebesugebėjo išlaikyti. Pradėjus dirbti „valstiečių“ Vyriausybei renovacijos tempas smarkiai krito: 2017 metais dar iš inercijos buvo renovuoti 403 namai,  2018, 2019, 2020 m. – atitinkamai jau vos 224, 269 ir 304.

Mes, politikai, pripratę, kad mūsų darbas vertinamas tik iš negatyviosios pusės, neretai netgi klaidinant visuomenę – viskas sensacijos vardan. Tiek to, mes iškentėsime. Tik labai apmaudu, kad tokios klaidinančios informacijos skleidimas neigiamai veikia visuomenės susidomėjimą renovacija, mažina motyvaciją, menkina daugelio žmonių įdėtas pastangas ir pasiektus rezultatus skatinant būsto atnaujinimo procesą.

Jums, žurnalistams, akylai prižiūrint, kad politikai, valstybės tarnautojai, kitų profesijų atstovai tinkamai atliktų savo pareigas, norėtųsi priminti, kad ir žurnalistai turi kai kurias įstatymuose įtvirtintas pareigas, kaip kad „teikti teisingas, tikslias ir nešališkas žinias“, „atidžiai ir rūpestingai tikrinti faktus“.

Žinau, kad Jūsų darbas tikrai sunkus, ypač jei atliekate jį atsakingai. Linkiu Jums sėkmės.“

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Algirdas Butkevičius

Mob. 8 698 42 665, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-25 13:39
   Monika Kutkaitytė