Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Dovilės Šakalienės pranešimas: „Seime vyks spaudos konferencija dėl Baltarusijoje persekiojamų nepolitinių nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su pažeidžiamomis grupėmis“

2021 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Reaguodama į Gardino vaikų hospiso direktorės Volhos Vialichkos pagalbos prašymą ir Asmenų su negalia biuro direktoriaus Sergejaus Drozdovskio ir biuro teisininko Olego Grablevskio sulaikymą, Seimo narė Dovilė Šakalienė kovo 31 d., trečiadienį, 11 val. Seime rengia spaudos konferenciją, skirtą atkreipti dėmesį į neteisėto Baltarusijos režimo represijas prieš nepolitines nevyriausybines organizacijas (NVO), dirbančias su pažeidžiamomis grupėmis.

Daugelį metų žmogaus teisių gynimo klausimais dirbanti D. Šakalienė pabrėžia: „Ypač svarbu atkreipti dėmesį, kad Lukašenkos režimo taikiniu tampa ne tik politiniai oponentai, bet ir su pažeidžiamomis visuomenės grupėmis dirbantys NVO. Tai puikiai iliustruoja režimo žiaurumą ir žalą visai baltarusių visuomenei. Represijos ir grasinimai vaikų hospisui ar neįgaliųjų teisių gynėjams liudija režimo agoniją ir galutinį žmogiškumo praradimą.“

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

V. Vialichka buvo sulaikyta, tačiau mažųjų pacientų tėveliams surengus protestą – paleista iš areštinės, ir nors su šeima pabėgo į Lietuvą, režimas jau uždarė vieną hospiso filialą, o po Velykų planuoja uždaryti ir antrąjį. Viliamasi, kad tarptautinis spaudimas padės išsaugoti hospisą. Tą pačią dieną Seimo Jungiamojoje galerijoje (vedančioje į plenarinių posėdžių salę) bus atidaryta fotografijų iš hospiso paroda, kurioje užfiksuoti spalvinga kūryba užsiimantys mažieji pacientai ir hospiso pagalbininkai.

Spaudos konferencijoje dalyvaus:

-         Volha Vialichka, Gardino vaikų hospiso direktorė;

-         Franak Viaciorka, Sviatlanos Tsikhanouskayos vyriausiasis patarėjas;

-         Mantas Adomėnas, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras;

-         Žygimantas Pavilionis, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas;

-         Emanuelis Zingeris, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys;

-         Tatsiana Khomich, Marijos Kalesnikavos sesuo (nuotoliniu būdu).

Spaudos konferenciją moderuos Dovilė Šakalienė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė.

„MP4Freedom“ iniciatyvos narė D. Šakalienė vasarį taip pat sutiko tapti Marijos Kalesnikavos politine globėja – M. Kalesnikava, Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė, Baltarusijos Žana d‘Ark vadinama politinė kalinė, Sviatlanos Cichanouskajos bendražygė, suimta 2020 m. rugsėjo 7 dieną, kai atsisakė būti deportuota į Ukrainą, ir nuo tada yra pripažinta politine kaline, taip pat gavo daugybę tarptautinių apdovanojimų.

Spaudos konferenciją remiantys Baltarusijos opozicijos lyderiai bei jų artimieji ir Lietuvos politikai demonstruoja vieningą poziciją ir prašo imtis priemonių stabdant pažeidžiamų asmenų bei nevyriausybininkų persekiojimą.

„Politiniai procesai ir net karai nesustabdo vaikų kančių – tik jas pagilina. Žmonės su negalia taip pat liko paraštėse. Prašome visų rašyti elektroninius ar tradicinius laiškus Gardino merui ir siųsti prašymus sustabdyti Vaikų hospiso uždarymą bei nevyriausybininkų persekiojimą ir paleisti jau sulaikytus nevyriausybininkus, kaip ir kitus politinius kalinius“, – sako V. Vialichka, Gardino vaikų hospiso direktorė.

 

KONTAKTAI LAIŠKŲ SIUNTIMUI Į MERIJĄ:

Merijos elektroninio pašto adresas: [email protected]  

Merijos adresas: Гродно, площадь Ленина 2/1 Председателю Гродненского горисполкома Гою Мечиславу.

 

HOSPISO KONTAKTAI:

Hospiso elektroninio pašto adresas: [email protected]

Hospiso adresas: Гродно, ко. Домейко, 7.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės Dovilės Šakalienės patarėjas

Ruslanas Baranovas

Tel. (8 5) 239 6632, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-30 08:50
   Monika Kutkaitytė