Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Dovilės Šakalienės pranešimas: „Lukašenka pradėjo kalinti ir persekioti su pažeidžiamais žmonėmis dirbančius nevyriausybininkus: „Tai liudija režimo agoniją ir galutinį žmogiškumo praradimą“

2021 m. kovo 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 Kovo 31 dieną Seime vyko Seimo narės Dovilės Šakalienės organizuota spaudos konferencija „Išgelbėkime vaikų hospisą Gardine“. Spaudos konferencija siekiama atkreipti dėmesį į Baltarusijoje vykstantį nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su pažeidžiamomis grupėmis, persekiojimą ir sustabdyti Gardino vaikų hospiso uždarymą.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

 Hospiso direktorė Volha Vialichka pasakojo: „Iš pradžių man grasino, kad atims mano vaikus, o paskui prasidėjo hospiso persekiojimas. Iš pradžių teismo sprendimu iš mūsų atėmė vieno filialo patalpas. Paskui mus padavė į teismą už tai, kad pandemijos metu kartu su 40 savanorių siuvome kaukes ir chalatus, kurių labai trūko gyventojams ir medikams. Už tokį patalpų panaudojimą mums buvo iškelta byla ir dabar siekiama uždaryti ir antrąjį filialą. Daromas ir milžiniškas spaudimas hospiso darbuotojams.“

 Pati V. Vialichka buvo sulaikyta, tačiau mažųjų pacientų tėveliams surengus protestą ir tėvams pagrasinus tiesiog atnešti hospiso pacientus ir suguldyti priešais Gardino meriją – paleista iš areštinės su šeima pabėgo į Lietuvą ir dabar Gardino vaikų hospisui vadovauja iš Lietuvos.

 „Persekiojimas neapsiriboja tik mumis. Neseniai į kalėjimą buvo uždaryti ir Lenkų sąjungos Baltarusijoje lyderiai: pirmininkė Andželika Borys ir jos pavaduotojas Andžejus Počubutas (Andrzei Poczubut). Jie uždaryti tik už tai, kad išsakė savo nuomonę apie režimą“, – sakė V. Vialichka.

 Taip pat buvo sulaikyti ir įkalinti Asmenų su negalia biuro direktorius Siarhejus Drazdovskis ir biuro teisininkas Alehas Grablevskis.

Sviatlanos Cichanouskajos vyriausiasis patarėjas Franakas Viačiorka antrino, kad „persekiojimas vyksta todėl, kad pilietinėje visuomenėje Lukašenka mato grėsmę ir siekia sunaikinti viską, kas netelpa jo valdžios vertikalės sampratoje. Tai matėme ir šį savaitgalį Minske, kuomet buvo sulaikomi visi be atrankos, už tai, kad dėvi raudoną marškinėlius ar turi baltą rankinę“.

 Anot V. Velichkos, tam, kad suprastume Gardino apskrityje vykstantį nuolatinį nevyriausybinių organizacijų (NVO) persekiojimą, turime turėti omenyje, kad į Gardino apskritį buvo pervesti Lukašenkos vertinimu Minske nesusitvarkę buvęs sveikatos apsaugos ministras Vladimiras Karanikas ir buvęs vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas. Žiaurumais jie dabar bando parodyti savo vertę ir lojalumą Lukašenkos režimui.

  Daugelį metų žmogaus teisių gynimo klausimais dirbanti D. Šakalienė pabrėžė: „Ypač svarbu atkreipti dėmesį, kad Lukašenkos režimo taikiniu tampa ne tik politiniai oponentai, bet ir su pažeidžiamomis visuomenės grupėmis dirbantys NVO. Tai puikiai iliustruoja režimo žiaurumą ir žalą visai baltarusių visuomenei. Represijos ir grasinimai vaikų hospisui ar neįgaliųjų teisių gynėjams liudija režimo agoniją ir galutinį žmogiškumo praradimą.“

 Seimo narė D. Šakalienė teigė, kad labai svarbu nuosekliai spausti Lukašenkos režimą: „Lukašenka tikisi, kad mes pavargsime kovoti dėl politinių kalinių ir žmogaus teisių Baltarusijoje. Tai yra visų autoritarinių režimų siekis, tą patį matome Rusijoje, Kinijoje ar Honkonge.“

 „Politiniai procesai ir net karai nesustabdo vaikų kančių – tik jas pagilina. Žmonės su negalia taip pat liko paraštėse. Prašome visų rašyti elektroninius ar tradicinius laiškus rusų ar anglų kalba Gardino merui prašant sustabdyti Vaikų hospiso uždarymą bei nevyriausybininkų persekiojimą ir paleisti jau sulaikytus nevyriausybininkus, kaip ir kitus politinius kalinius“, – sako V. Vialichka, Gardino Vaikų hospiso direktorė.

Šiandien Seime taip pat atidaryta Gardino vaikų hospiso fotografijų paroda. Nuotraukose užfiksuoti mažieji hospiso pacientai, kuriantys piešinius suprematizmo stiliumi, bei vaikų darbais papuoštais stilizuotais marškinėliais vilkintys hospiso pagalbininkai. Parodos eksponatų originalų Baltarusijos KGB neleido išvežti į Lietuvą, tad skubiai buvo pagamintos kopijos.

 

KONTAKTAI LAIŠKŲ SIUNTIMUI Į MERIJĄ:

Merijos elektroninio pašto adresas: [email protected]

Merijos adresas:

Belarus

Гродно, площадь Ленина 2/1

Председателю Гродненского горисполкома

Гою Мечиславу

 

HOSPISO KONTAKTAI:

Hospiso elektroninio pašto adresas: [email protected]

Hospiso adresas:

Гродненский детский хоспис

Гродно, ко. Домейко, 7

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Dovilė Šakalienė

Tel. (8 5) 239 6632

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-04-01 09:26
   Monika Kutkaitytė