Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Rimantės Šalaševičiūtės pranešimas: „Žalieji pažymėjimai” ir vakcinacija vaistinėse skatintų daugiau žmonių skiepytis“

2021 m. balandžio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvoje jau balandžio mėnesį gali atsirasti vadinamieji „žalieji“, arba skiepijimo, pažymėjimai, kurie leistų užtikrinti žmonių laisvą judėjimą, kai nesukeliama rizika kitų asmenų sveikatai. Jie apimtų tris aspektus: skiepijimąsi, persirgimą ir tyrimų rezultatus.

Europoje analogiški pažymėjimai numatomi sukurti liepos mėnesį.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje pasiūliau nelaukti vasaros, kol Europos Sąjungos valstybės narės susitars ir sukurs vieningą „imuniteto pasų“ sistemą.

Lietuvoje veikianti e.sveikatos platforma jau dabar kaupia duomenis ir leidžia atsisiųsti medicinines pažymas ir įrašus. Šie duomenys galėtų tapti pagrindu laisviau judėti paskiepytiems ir persirgusiems žmonėms po šalį, juo labiau kad Vyriausybė po Velykų žada svarstyti apie tam tikrus judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimus imunitetą turintiems asmenims.

Tokiam pasiūlymui pritarė ir parlamentaras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Aurelijus Veryga, pabrėžęs, kad tai stiprintų žmonių motyvaciją skiepytis.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerės Jurgitos Grebenkovienės, jau yra parengtos asmenų, pasiskiepijusių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina, taip pat turinčių neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos, pažymos. Iki balandžio 7 d. bus atnaujintos anksčiau sukurtos pažymos. Dabar jos prieinamos tik lietuvių kalba, bet iki gegužės pabaigos Registrų centras turi įdiegti galimybę atsisiųsti pažymą lietuvių ir anglų kalbomis.

Kita naujovė, susijusi su vakcinacijos procesu, yra įstatymu įteisinta galimybė gyventojams pasiskiepyti vaistinėse. Nuo kovo 1 d. joms suteikta teisė skiepyti nuo erkinio encefalito, o rudenį – ir nuo sezoninio gripo. Šiuo metu rengiami teisės aktų pakeitimai, kad vaistinės galėtų skiepyti ir nuo COVID-19 infekcijos.

Kaip informavo Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, šiuo metu 159 „Eurovaistinės“ ir „Camelia“ tinklų vaistinės visoje Lietuvoje yra įgijusios atitinkamą asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją ir yra pasirengusios vakcinacijai.

Išplėstinės praktikos vaistininkas turės užtikrinti vakcinacijos saugumą, taip pat įvertinti gyventojo sveikatos būklę ir įsitikinti, kad ji leidžia atlikti vakcinaciją. Tik įvertinęs visas aplinkybes vaistininkas priims sprendimą – skirti vakciną ar nukreipti gydytojo konsultacijai.

Registrų centras šiuo metu atlieka reikiamus patobulinimus, kad būtų užtikrintas skiepijimo įrašų pildymas Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (ESPBI IS). Jie turėtų būti baigti įdiegti balandžio mėnesį.

Tad jau artimiausiomis savaitėmis, papildžius teisės aktus ir sutvarkius prieigą vaistininkams jungtis prie e. sveikatos, gyventojai galės būti skiepijami ir tam pasirengusiose vaistinėse.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Rimantė Šalaševičiūtė

Mob. 8 698 42 672, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-04-01 12:24
   Monika Kutkaitytė