Seimo Pirmininkė: „Tikiu, kad tai, ką mes darome – gerų pokyčių pradžia“

2021 m. gegužės 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seime įvyko konferencija „Proveržis psichikos sveikatos sistemoje – kas turi būti kitaip?“, kurioje visuomeninių organizacijų, mokymo įstaigų atstovai, ekspertai ir politikai nagrinėjo psichinės sveikatos sistemos problemas ir iššūkius bei ieškojo priemonių, padėsiančių sukurti realiai veikiančią ir efektyvią psichinės sveikatos sistemą.

„Akivaizdu, mes šiandien esame labai sudėtingoje situacijoje. Tiesa, joje buvome ir prieš pandemiją, kuri tapo labai stipriu dirgikliu tiek susikaupusiems skauduliams išsiveržti, tiek naujoms, labai rimtoms problemos susikurti. Šiandienos konferencija, tikiu, bus tas būtinas žingsnis realių sprendimų link. Tiek svarbiausių trumpalaikių, tiek ilgalaikių, strateginių, keičiančių požiūrį, poveikį ir lemsiančių visų, susiduriančių su psichikos problemomis, geresnį gyvenimą“, – sakė parlamento vadovė.   

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Konferencijoje valdžios, visuomeninių organizacijų, mokymo įstaigų atstovai, specialistai ir kt. nagrinėjo psichinės sveikatos sistemos problemas, neišspręstus iššūkius ir planus. Taip pat atkreiptas dėmesys į prevencines priemones, atskirų grupių (vaikų, paauglių, autistiškų asmenų) psichikos problemas, analizuota visuomenės psichikos sveikata COVID-19 pandemijos metu, pristatyti karantino metu atlikto ir kitų tyrimų rezultatai bei išvados. Be to, psichikos sveikatos ekspertai ir politikai diskutavo, kaip sutelkti jėgas, kad įvyktų Vyriausybės programoje numatytas proveržis psichikos sveikatos sistemoje.

„Dabar kaip niekada svarbu tikslingai investuoti į psichikos sveikatos stiprinimo programas ir sistemas. Ir keisti požiūrį. Prioritetinis mūsų koalicinės Vyriausybės projektas yra visuomenės sveikatos stiprinimas, o viena iš pagrindinių iniciatyvų – dėmesys psichikos sveikatai ir mažėjančiam savižudybių skaičiui. Sveikatos politikos formuotojai, paslaugų teikėjai, sveikatos priežiūros darbuotojai, pacientai ir jų organizacijos, nevyriausybinis sektorius turi aktyviau veikti kartu, bendradarbiauti, kurti profesionalų dialogą, kuris padės rasti sprendimus, kaip kurti efektyvią ir žmogų gerbiančią psichinės sveikatos sistemą. Tebus ši konferencija realus ženklas, kad taip ir padarysime. Tikiu, kad tai, ką mes darome – gerų pokyčių pradžia“, – teigė Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Konferenciją organizavo Seimo Pirmininkė, Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir koalicija „Psichikos sveikata 2030“.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. tel. 8 698 42071

El. p.  [email protected]