Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Luko Savicko, Tomo Tomilino ir Rūtos Miliūtės pranešimas: „Partnerystės idėją palaikome, tačiau dar reikės surasti nemažai kompromisų, kad projektą būtų galima patvirtinti“

2021 m. gegužės 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Matydami susiskaldymą tarp parlamentarų dėl Partnerystės įstatymo projekto pateikimo Seime diskusijoms, prisidedame prie to, kad šie visuomenei itin svarbūs pakeitimai būtų kiek įmanoma geriau išdiskutuoti ir būtų išgirstos visos pozicijos, todėl pritarėme projekto pateikimui.

Šiandieninio balsavimo rezultatai Seime parodė valdančiųjų lyderystės ir susitelkimo stoką bei patirties trūkumą valdant tokius sudėtingus projektus.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Teikiamas projektas savo tikslu yra teisingas: jis sprendžia jautrius socialinius su partneryste susijusius klausimus. Deja, savo turiniu vis dar keliantis daug aistrų. Šiandien pavieniai opozicijos atstovai įrodė, kad valdantieji privalo imtis lyderystės ir ieškoti galimybių tartis su opozicija, nes čia yra balsų, kurie telkia, o ne skaldo.

„Norime paraginti premjerę su komanda sėstis prie stalo su opozicija ir ieškoti bendro sutarimo tam, kad ne tik pateiktume tuščių vilčių pilną projektą, bet ir žengtume realų žingsnį geresnio žmogaus teisių užtikrinimo link“, – savo sprendimą netrukdyti Partnerystės įstatymo pateikimui argumentuoja opozicijoje esantys parlamentarai Lukas Savickas, Tomas Tomilinas ir Rūta Miliūtė.

Gaila, kad valdantieji negirdi išsakomų pastabų ir dėl to yra nepajėgūs priimti svarbių sprendimų.

„Visuomenė yra labai supriešinta, pavargusi, nes normalus parlamentinis procesas net neprasidėjo. Visi kalba apie partnerystę, bet vengia dirbti su įstatymo pataisomis. Turime pagaliau imtis lyderystės ir pataisyti pateiktą projektą taip, kad visuomenė nejaustų pavojaus šeimos institutui“, – sako T. Tomilinas.

Parlamentarai sako, kad diskusijos – geriausias kelias užbėgti už akių visiems ateityje galintiems iškilti nesklandumams.

„Moderni demokratinė valstybė turi užtikrinti savo piliečių teises, todėl negalime vengti normatyvinių terminų (meilė, ištikimybės ryšiai) tos pačios lyties partneriams. O jeigu įstatymo projekte yra kažkokių spragų, kuriomis vėliau būtų galima pasinaudoti, privalome jau dabar jas atrasti ir pakeisti“, – savo motyvus, kodėl reikėtų palaikyti įstatymo projekto pateikimą, dėsto parlamentarė R. Miliūtė.

Įstatymo projektas, pasak jį palaikyti linkusių parlamentarų, turės gerokai pakisti, jį lydintys teisės aktai turės būti aptarti su visų Seimo frakcijų atstovais ir jau dabar aišku, kad projekto autoriai turės priimti daug kompromisų.

„Kompromisas neturi palikti dviprasmiškų ir konstitucinį santuokos įteisinimą atitinkančių nuostatų, kurios ateityje paliktų galimybę teismų keliu toliau plėsti partnerystės institutą. Tik pasiekus kompromisą su Seimo opozicijos atstovais ir pakoregavus projektą būtų galima vėl diskutuoti apie Partnerystės projekto pateikimą“, – esmines sąlygas, kurios turės atsirasti projekte, vardija L. Savickas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Lukas Savickas

Mob. 8 698 42 655

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-25 12:47
   Monika Kutkaitytė