Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas: specialūs valstybiniai numeriai galėtų būti veiksminga prevencinė priemonė siekiantiems išvengti mokesčių

2021 m. gegužės 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pastebima, kad įmonės neretai piktnaudžiauja prabangius sportinius automobilius registruodamos kaip lengvuosius krovininius automobilius galimai siekdamos susigrąžinti sumokėtą pridėtinės vertės mokestį (PVM. Tokią galimybę numato įstatymo išimtis ir ji taikoma krovininėms transporto priemonėms.

Valstybinei mokesčių inspekcijai nustačius piktnaudžiavimo atvejus, pažeidėjams gali būti taikomos skirtingos sankcijos nuo administracinės atsakomybės iki priskaičiuotų mokėtinų sumų, baudų ir delspinigių. Tačiau šie kontroliniai veiksmai yra imlūs žmogiškiesiems ištekliams ir kiekvieną kartą reikia įrodinėti, kad transporto priemonė nebuvo naudojama krovinių pervežimui.

VĮ „Regitra“ duomenimis, 2021 m. gegužės 1 d. Lietuvoje iš viso buvo įregistruota 69 tūkst. 211 N1 klasės transporto priemonių. 2020 metais buvo įregistruota daugiau kaip 8 tūkst. N1 klasės transporto priemonių, iš kurių daugiau kaip 5 tūkst. – naudotų, ir beveik 3tūkst. – naujų. Tuo pačiu verta pažymėti, kad per kelis metus juridiniai asmenys Lietuvoje įsigijo daugiau kaip 140 naujų Audi Q7 ir 16 naujų Porsche Macan, kurie taip pat buvo įregistruoti kaip N1 klasės krovininiai automobiliai paprastai siekiant susigrąžinti PVM.

Vidaus reikalų ministro įsakymu patvirtintos taisyklės nustato valstybinio numerio ženklų plokštelių bendruosius techninius reikalavimus. Pavyzdžiui, bendrojo naudojimo, elektromobilių, lengvųjų automobilių taksi, istorinių transporto priemonių numerio ženklo plokštelės bei lentelės turi būti padengtos baltos spalvos šviesogrąže plėvele su skiriamuoju ženklu ir atitinkamu juodos spalvos raidžių ir skaitmenų deriniu.

Atsižvelgiant į didelį piktnaudžiavimo atvejų skaičių vengiant sumokėti reikiamus mokesčius ir didelius VMI kontrolinių veiksmų bei įrodinėjimo kaštus, siūlau Vidaus reikalų ministerijai ir VĮ „Regitra“ įvertinti galimybę N1 klasės lengviesiems krovininiams automobiliams numatyti specialiai žymėtus numerius.

Tai galėtų būti kelių raidžių kombinacija, kuri leistų visuomenei nesudėtingai atskirti tokias transporto priemones. Įmonėms, kurios iš tiesų naudoja transporto priemones pagal paskirtį krovininių pervežimui tai neturėtų sudaryti nepatogumų. Tuo tarpu asmenys, oficialiai deklaruojantys prabangius sportinius automobilius kaip krovininius, būtų lengvai atpažįstami visuomenėje kaip galimai vengiantys mokėti mokesčius.

Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienais metais lengvieji krovininiai automobiliai turi atlikti techninę apžiūrą, valstybiniai numeriai galėtų būti pakeisti jau pakankamai greitai. Jei įmonės vis tik norėtų ir toliau naudotis standartiniais numeriais, jos galėtų tai padaryti pagal jau galiojančią tvarką pasikeisdamos transporto priemonės klasę ir susimokėdamos atitinkamus mokesčius.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Gedraitytė

Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos

Biudžeto ir finansų komiteto biuro

patarėja

Tel. (8 5)  239 6930

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-28 11:53
   Eglė Saulė Trembo