Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Seimo narių grupė siūlo skirti finansavimą Jonavos aplinkkeliui“

2021 m. gegužės 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Grupė Seimo narių kreipėsi į krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską ir susisiekimo ministrą Marių Skuodį, prašydami iš Europos Sąjungos Karinio mobilumo fondo numatyti tikslines lėšas Jonavos pietrytinio aplinkkelio projekto įgyvendinimo darbų pradžiai.

Kreipimąsi inicijavęs parlamentaras socialdemokratas Eugenijus Sabutis pabrėžė, kad Europos Parlamentui patvirtinus 7,9 mlrd. eurų gynybos fondą ir inicijavus Europos Sąjungos (ES) finansinius instrumentus, skirtus gynybos srities projektams, tarp kurių – ir ES Karinio mobilumo fondui, būtina pradėti kalbėti apie reikalingiausių kelių infrastruktūros objektų plėtrą.

„Kauno regionui atstovaujantys Seimo nariai, matydami minėto aplinkkelio svarbą ne tik Jonavos rajonui, bet ir visam Kauno regionui, prašo išnaudoti visas įmanomas aplinkkelio įgyvendinimo galimybes, todėl Krašto apsaugos ministerijai ir Susisiekimo ministerijai teikiame siūlymą dėl investicinio projekto – Jonavos pietrytinio aplinkkelio, kuris pagal savo tikslus visiškai atitinka ES Karinio mobilumo fondo objektų finansavimo paskirtį“, – teigė E. Sabutis.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Pasak Seimo nario, šiuo metu jau žinomas ES sprendimas dėl Lietuvai skirtų lėšų iš Karinio mobilumo fondo. Gaudama užtikrintą finansavimą iš šio fondo, tiek Krašto apsaugos ministerija, tiek Susisiekimo ministerija, jo teigimu, galės imtis visų įmanomų priemonių tam, kad nacionaliniam saugumui reikalingiausi kelių infrastruktūros objektai būtų įgyvendinami. Matant naujus finansavimo šaltinius, į svarbiausių projektų sąrašą, kreipimąsi pasirašiusių parlamentarų nuomone, turėtų būti įtrauktas Jonavos pietrytinio aplinkkelio ir jungiamųjų kelių tiesimo ir sankryžų įrengimo projektas.

„Suprantame, kad tokių kelių infrastruktūros projektų įgyvendinimui būtinas abiejų ministerijų sėkmingas bendradarbiavimas, grįstas skaidrumu ir nuostatomis, kad kelių plėtros projektai turėtų sukurti socialinę, ekonominę ir nacionalinį saugumą užtikrinančią naudą – toks ir yra aplinkkelio tiesimo tikslas“, – rašoma kreipimesi į Krašto apsaugos ir Susisiekimo ministerijas.

Socialdemokratas E. Sabutis atkreipia dėmesį, kad valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija taip pat yra pateikusi Krašto apsaugos ministerijai siūlymą Jonavos pietrytinį aplinkkelį finansuoti iš minėto fondo lėšų.

„Jonavos pietrytinio aplinkkelio tiesimo tikslas – užtikrinti Rukloje esančių Lietuvos kariuomenės padalinių ir dislokuotų NATO karių mobilumą. Siekdama sudaryti kuo geresnes sąlygas Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų karinės technikos judėjimui, Krašto apsaugos ministerija turėtų rimtai svarstyti šio projekto įgyvendinimo galimybes pasitelkiant karinio mobilumo fondo finansavimą“, – sakė Seimo narys.

Aplinkkelio tiesimas taip pat reikalingas, siekiant didinti magistralinio kelio pralaidumą Kauno regione, įgyvendinti eismo saugos ir aplinkos apsaugos priemones.

Jeigu šiam projektui bus skirtas finansavimas, Kelių direkcija yra pasiruošusi koreguoti specialųjį planą ir rengti dokumentus techninio projekto rengimo viešųjų paslaugų konkursui.

Kreipimąsi ministerijoms pasirašė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai Eugenijus Sabutis, Tomas Bičiūnas, Orinta Leputė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kupčinskas, Kazys Starkevičius, Valdas Rakutis, Justinas Urbanavičius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Laima Mogenienė, Aurelijus Veryga ir Rūta Miliūtė, Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis Viktoras Pranckietis ir Laisvės frakcijos narys Marius Matijošaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-31 11:00
   Monika Kutkaitytė