Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Kiekvienam Lietuvos vaikui privalo būti užtikrintas ugdymas valstybine kalba“

2021 m. birželio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pastaruosius penkerius metus fiksuojamas vis didėjantis gyventojų skaičius Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonuose, o tuo pačiu vis daugiau šeimų susiduria su darželių trūkumo problema. Skaičiai – stebinantys. Nors Kauno ir Vilniaus rajonuose apsigyveno maždaug panašus skaičius naujakurių, pirmajame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas papildomai pradėjo lankyti 1559 vaikų, o Vilniaus rajone – tik 15.  

Kauno rajone 2020 m. savivaldybės švietimo įstaigose eilėse liko laukti 897 švietimo įstaigų nelankančių 1,5–2,5 metų vaikų. Apie laukiančius eilėse Vilniaus rajone informacijos nėra, nors jo gyventojai net peticijomis prašo įsteigti grupes valstybine kalba kalbantiems mažiesiems piliečiams.  

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Situacija dramatiška ir nesprendžiama ne vienus metus, todėl Seimo narys Justas Džiugelis organizuoja š. m. birželio 4 d. 11 val. vyksiantį nuotolinį pasitarimą dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo Lietuvos savivaldybių rajonuose, kuriame dalyvaus Klaipėdos, Kauno ir, tikimasi, Vilniaus rajonų savivaldybių, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir kiti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai bei su švietimo neprieinamumo problema susiduriantys žiedinių savivaldybių aktyvių bendruomenių atstovai.

Maloniai tikimasi žiniasklaidos dėmesio šiai itin aktualią švietimo neprieinamumo temai.

Pasitarimas vyks nuotoliniu būdu „Microsoft Teams“ platformoje. Norintieji dalyvauti prašomi kreiptis elektroniniu adresu [email protected] – bus išsiųsta nuoroda.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Justo Džiugelio patarėja

Eglė Zupkaitienė

Mob. 8 688 11 391, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-03 12:43
   Monika Kutkaitytė