Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Dalios Asanavičiūtės ir Dovilės Šakalienės pranešimas: parlamentarės kviečia apsilankyti jungtinės baltarusių menininkų parodos atidaryme Lukiškių kalėjime

2021 m. birželio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narės Dalia Asanavičiūtė ir Dovilė Šakalienė kviečia birželio 14 d., pirmadienį, 19 val. apsilankyti vieno garsiausių baltarusių grafinio dizainerio Vladimiro Tseslerio, į Lietuvą persikėlusių menininkų grupės „Myazha“ nuotraukų, bei Sviatlanos Petuškovos ir Andrėjaus Šaporovo darbų bendros parodos Lukiškių kalėjime atidaryme.

Vladimiras Tsesleris yra vienas garsiausių Baltarusijos šiuolaikinių menininkų ir dizainerių. Jis yra gerai žinomas dėl savo darbų – plakatų, reklamos, tapybos, grafikos, skulptūros, pramoninio ir spaudos dizaino objektų, knygų ir kūno dailės srityse. Menininkas negalėjo likti abejingas Baltarusijoje 2020 m. prasidėjusiems įvykiams, dauguma jo naujausių darbų yra skirti politinei situacijai šalyje apipavidalinti. V. Tsesleris tapo kertine Baltarusijos protestų meno figūra.

 

Kita parodos dalis – nuotraukų paroda sukurta į Lietuvą persikėlusių menininkų grupės „Myazha“, skirta baltarusių diasporai, asmenims, kurie buvo priversti palikti šalį dėl režimo spaudimo. Tai žmonės, protestavę prieš suklastotų Baltarusijos rinkimų rezultatus, prieš neteisėtą smurto naudojimą, patys susidūrė su persekiojimu. „Myazha“ paroda – tai siena, padalijusi žmonių gyvenimą į „prieš“ ir „po“ persikėlimo. Kiekvieną kompoziciją sudaro trys dalys: pirmoji, juodai balta fotografija, atspindi skausmą ir tragediją, su kuria teko susidurti žmogui, antra, spalvota fotografija, įkūnija dėkingumą Lietuvai ir Europos Sąjungą už pagalbą pabėgėliams socialinėje integracijoje, trečia, meninė iliustracija, atspindinti priežastis, dėl kurių žmogus turėjo palikti savo gimtinę.

Parodos darbo grupę sudaro šalį privalėję palikti baltarusiai, kurie per savo asmeninės patirties prizmę sugebėjo sukurti simbolinius ir suprantamus vaizdus apie tai, ką jiems teko patirti. Parodos autoriai teigia, kad daugelis baltarusių ketino išvykti savaitei iš savo gimtinės, bet buvo priversti pasilikti metams ar net ilgiau. Namuose jų vardai yra maišomi su purvu, o „saugumas“ kelia grėsmę jų šeimoms. Jie pasiilgsta namų, savo artimųjų. Jų unikalios istorijos, skausmas, nesibaigiančios kovos patirtis atsiskleis šiame projekte.

 „Baltarusių tautos kovą už demokratiją jau kurį laiką stebime su nerimu, bet tuo pačiu metu žavėdamiesi baltarusių, kuriems išreiškus savo pilietinę poziciją gresia mušimai, kalėjimai, kyla grėsmė jų šeimoms, drąsa. Jų kovoje už laisvę menas užėmė ypatingą vietą. Anot pačių baltarusių, ši paroda yra tam tikras atsidėkojimas už mūsų palaikymą ir pagalbą“, – teigė Seimo narė Dovilė Šakalienė.

„Po praėjusių metų rugpjūčio mėnesį įvykusių suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų visas pasaulis stebėjo pakilusius į savo kovą už laisvę baltarusius, kurie nepabūgo nei represijų, nei smurto. Deja, tačiau režimas šiuo metu kalina net daugiau nei 400 politinių kalinių, pilietinių aktyvistų. Dalis žmonių, bijodami dėl savo, savo šeimos saugumo, privalėjo palikti Baltarusiją. Ši paroda – tai baltarusių stiprybės ir dėkingumo ženklas broliškoms tautoms, padėjusioms jų nepriklausomybės kovoje“, – pastebėjo Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.

Parodos rėmėjai: Sviatlanos Cichanouskajos biuras, JAV Vokietijos Maršalo fondas, Baltarusijos solidarumo fondas BYSOL, Baltarusijos žmogaus teisių rūmai, Lukiškių kalėjimas 2.0.

Įėjimas į parodą nemokamas, svečiai kviečiami rinktis nuo 18 val. Neturint galimybių dalyvauti parodos atidaryme, apžiūrėti parodą Lukiškių kalėjimo patalpose bus galima iki š. m. liepos 5 d. Parodą galima aplankyti nuo 12 iki 24 val. bet kuriuo metu.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės Dalios Asanavičiūtės patarėja

Elena Narkevičiūtė

Mob. 8 612 17 328, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-10 14:33
   Monika Kutkaitytė