Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis – už modernią įmonių veiklą

2021 m. birželio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis šios dienos posėdyje diskutavo apie valstybės įmonės „Regitra“ veiklą, teikiamas skaitmenines paslaugas, diegiamas inovacijas, įmonės valdybos formavimo principus.

Posėdžio dalyviai apžvelgė „Regitros“ teikiamas paslaugas, aptarė teikiamų paslaugų kokybę ir jų naudą šalies piliečiams, aiškinosi priežastis, kurios trukdo teikti kokybiškas paslaugas, gilinosi į problemų sprendimo būdus. Taip pat buvo aptarta situacija, kuri susidarė Lietuvoje įsigaliojus naujai automobilių registracijos tvarkai, kai registruojant transporto priemonę, privaloma turėti arba gauti savininko deklaravimo kodą.

„Reikia pripažinti, kad buvo įtemptas politinis laikotarpis ir, matyt, įmonė tikėjosi, kad pavyks atidėti įgyvendinimą, todėl  iš anksto nepasirūpino sistemos įdiegimu. Laukta rinkimų pabaigos ir tik susiformavus naujai Vidaus reikalų ministerijos vadovybei, kuri aiškiai išdėstė  politinę valią, kad procesas nebus atidėtas, pradėta judintis ir ieškoti sprendimų, o greiti sprendimai, matome, prie ko privedė. Pasigendama ir valdybos narių atsakomybės, kurią sudaro net dešimt narių, ir tik keli iš jų yra nepriklausomi, o kiti yra įmonės ir ministerijos darbuotojai. Labai tikiuosi, kad artimiausiu metu bus sprendžiami įmonės valdybos sudarymo klausimai“, – pabrėžė pakomitečio pirmininkas Andrius Kupčinskas.

Vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas sakė, kad „mes matome tam tikrą stabilizavimąsi“ dėl reikalavimo, registruojant transporto priemonę, turėti savininko deklaravimo kodą: „Poreikis savaime išsilygins, išsibalansuos srautai, kodų išdavimo atvejų šiek tiek mažėja“. Viceministras taip pat atkreipė dėmesį, kad „situacija nėra tenkinanti ir iššūkių yra daug, bent jau antradieniais, matau stovinčią eilę; analizuojame taikymą ir matome tam tikrų netobulumų, kuriuos stengiamės taisyti.“

Šiuo metu yra išduota apie 128 tūkstančius savininko deklaravimo kodų, iš jų – apie 85 tūkstančių išduota internetu.

Valstybės įmonės „Regitra“ direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas pristatė įmonės teikiamas paslaugas ir įvardijo pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria įmonė tobulindama skaitmeniniais kanalais teikiamas paslaugas. Anot direktoriaus pavaduotojo, „mes esame valstybės įmonė, mes nesame patrauklus darbdavys ir konkuruoti su privačiu verslu yra didžiulis iššūkis“, todėl trūksta kvalifikuotų informacinių technologijų specialistų, trūksta verslo ir duomenų analitikų, situaciją dar komplikuoja sudėtingos viešųjų pirkimų procedūros.

Diskusijoje dalyvavo pakomitečio nariai, Seimo laikinosios grupės „Skaitmeninė Lietuva“, Vidaus reikalų ministerijos, valstybės įmonės „Regitra“ atstovai.

 

Parengė Ekonomikos  komiteto biuro patarėja Irina Jurkšuvienė

Tel. (8 5) 239 6708, el. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-21 15:31
   Jolanta Anskaitienė