Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seime vyks apskritojo stalo diskusija dėl pilietinio ir patriotinio ugdymo tinklo stiprinimo ir plėtros

2021 m. birželio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pirmadienį, birželio 28 d., 11 val. Kazimiero Antanavičiaus salėje (Seimo III rūmai) vyks  apskritojo stalo diskusija dėl jaunimo pilietinio ir patriotinio ugdymo tinklo stiprinimo ir plėtros.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Vykdydami Vyriausybės programines nuostatas ir suprasdami pilietinio ir patriotinio ugdymo svarbą visoms valstybės sritims, privalome aktyviai prisidėti prie pilietinio ir patriotinio ugdymo stiprinimo ir puoselėjimo, kuriant valstybinę pilietinio ir patriotinio ugdymo sistemą. Pilietinė valia, žinios ir praktiniai įgūdžiai ugdomi mokykloje, todėl pilietiškumo ir patriotiškumo nuostatų stiprinimas formaliajame ar neformaliajame ugdyme yra labai svarbus siekiant visapusiškai sutelkti ir parengti visuomenę krašto gynybai ir pilietiniam pasipriešinimui per pilietinį, patriotinį švietimą, kritinio mąstymo ugdymą ir  praktinių žinių suteikimą.

Vienas iš būdų – stiprinti jau įsteigtas Lietuvoje kadetų mokyklas ir vystyti jų tinklą, stengiantis užtikrinti mokyklų specializacijos įvairovę ir geografinį jų tinklo pasiskirstymą, sudarant vienodas galimybes visų Lietuvos regionų vaikams ir jaunuoliams. Kadetų mokyklos visame pasaulyje rengia valstybės patriotus. Praeityje būtent tokių mokyklų absolventai tapo valstybių lyderiais, laisvės gynėjais ir parlamento nariais. Kokias profesijas absolventai bepasirinktų, jie lieka ištikimi savo valstybės idėjai ir savo aplinkoje formuoja pilietines ir patriotines nuostatas.

Šiuo metu Lietuvoje veikiančios dvi kadetų mokyklos – Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus ir Klaipėdos jūrų kadetų mokykla – bei pilietinio patriotinio ugdymo kelią pasirinkusi Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija susiduria su tam tikromis problemomis dėl mokyklų finansavimo ir steigėjų bei dalininkų statuso, neformalaus ugdymo organizavimo. Mokyklos laikosi tik savivaldybių merų iniciatyva, valstybė neturi sisteminio požiūrio, todėl kiekvieni merų rinkimai mokykloms kelia tikrus iššūkius daromų darbų tvarumui.

Seimas pritarė Krašto apsaugos ir karo tarnybos įstatymų pataisoms, sudarančioms sąlygas generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai kartu su viena iš sostinės Vilniaus gimnazija kurti savo globojamas klases, sudarant sąlygas naujo kadetų mokyklos modelio kūrimui. Yra planuojama kurti ir oro kadetų mokyklą Smalininkuose bei Radviliškyje, kuri rengtų jaunimą aviacijai ir su ja susijusioms sritims.

Atsižvelgiant į šiuo metu kylančias problemas kadetų mokyklose, ieškant kompleksinio sprendimo, organizuojama apskritojo stalo diskusija, kurioje bus aptartas reikalingų sprendimų priėmimas ir tinkamo finansavimo galimybės kadetų mokyklose.

Diskusijoje dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos atstovai, savivaldybių merai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos kariuomenės, Šaulių sąjungos atstovai, Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos, P. Plechavičiaus kadetų licėjaus vadovai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Valdas Rakutis

Tel. (8 5) 239 6613

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-25 15:59
   Monika Kutkaitytė