Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Seime registruojamas pasiūlymas lengvatinį PVM taikyti elektrai ir dujoms“

2021 m. liepos 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Nuo liepos mėnesio sparčiai augant elektros ir dujų kainoms, Seimo narys, socialdemokratas Eugenijus Sabutis registravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma nustatyti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokestį taikyti elektros ir dujų tarifams buitiniams vartotojams, nes dabar jiems taikomas standartinis 21 proc. apmokestinimas.

Seimo narys E. Sabutis, teikdamas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, pabrėžia, kad valstybės institucijos, o šiuo atveju – Seimas, privalo įsikišti ir visais prieinamais būdais bandyti stabdyti daugumai vartotojų kylančias kainas. „Premjerės ne kartą išsakyta pozicija, kad kainų augimas nuo Vyriausybės nepriklauso ir Vyriausybė į tą procesą nesikiša, yra nepateisinamas ir neatsakingas gyventojų atžvilgiu“, – sako parlamentaras.

„Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė šiuo atveju nesako tiesos ir nesinaudoja galimybe daryti įtaką reguliuojamai kainos daliai, nors tai padaryti gali. Egzistuoja daugybė būdų, vienas jų – valstybinių energetikos įmonių pelningumo peržiūra. Kyla klausimas, kodėl premjerė nieko nesiima, nes šių įmonių grynasis pelnas vien pernai siekė daugiau kaip 266 mln. eurų“, – pabrėžė E. Sabutis.

Akivaizdu, kad elektros ir dujų kainų didėjimas, Seimo nario teigimu, pirmiausiai smogs mažas ar vidutines pajamas gaunantiems žmonėms. „Dauguma šalies gyventojų didelę dalį savo pajamų vis dar turi skirti būtiniausioms komunalinėms paslaugoms apmokėti, todėl teikiama PVM lengvata tikrai sumažintų šią naštą“, – sako socialdemokratas.

Pasak jo, atsakomybę turėtų prisiimti valstybė, o ne perkelti ant vartotojų pečių, kai maisto kainos taip pat auga ir dar sparčiau augs ateityje.

Finansinė parama per mokestinės naštos mažinimą, pasak E. Sabučio, turi pasiekti žmones, kurie elektrai ir dujoms skiria didesnę savo išlaidų dalį. Kylančias kainas, parlamentaro teigimu, ypač pajus gyventojai, kurie dujas vartoja ne tik maistui gaminti, bet ir būstui šildyti. 

„Prisiminkime, kad kai kurie neturi galimybės šildytis būstą kitaip, kaip dujomis ar elektra. Gyventojams, naudojantiems apšildymui gamtines dujas ar elektros energiją, taikomas kelis kartus didesnis PVM tarifas, šie vartotojai atsiduria nelygiateisėje padėtyje su gyventojais, kuriems ir dabar taikomas lengvatinis PVM būsto šildymui“, – pabrėžia Seimo narys.

E. Sabučio manymu, kiti paramos būdai nebūtų tokie efektyvūs. Jeigu ir būtų siūlymų, nors jų iš Vyriausybės visai negirdime, kompensuoti dalį padidėjusių išlaidų, jo teigimu, socialiniais paramos gavėjais paverstų šimtus tūkstančių Lietuvos gyventojų. Pasak Seimo nario, tai būtų ne tik papildoma biurokratinė našta savivaldybėms, bet ir moralinė žala gyventojams.

Ši lengvata turėtų galioti iki tol, kol bus gyventojams užtikrinta konkurencinga kaina už teikiamą elektros energijos ir dujų tiekimo paslaugą, todėl projekte numatyta, kad PVM lengvatos priemonės būtų taikomos laikinai. Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo projektas bus teikiamas artimiausioje Seimo sesijoje. Tikimasi, kad Seimas pataisas galėtų priimti jau šiais metais.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2021-07-08 09:09
   Monika Kutkaitytė