Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nariai pakartotinai prašo Konkurencijos tarybos paaiškinti dėl galimo piktnaudžiavimo atliekų tvarkymo rinkoje

2021 m. liepos 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

 Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje,  prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai tarpusavyje susijusios.

Dėl galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, kuomet atliekų tvarkymo rinką užimančios dvi bendrovės galimai riboja galimybes veiksmingai ir didžiausią naudą vartotojams teikiančiai konkurencijai užtikrinti, Seimo nariai į Konkurencijos tarybą kreipėsi gegužės mėn. Tikėtasi, kad bus įvertinti visi veiksniai, kurie galėtų daryti vienpusę lemiamą įtaką atliekų tvarkymo rinkoje, tarp kurių: užimama rinkos dalis, konkurentų rinkos dalių didinimo galimybės, taip pat įėjimo į rinką kliūtys, ribojančios potencialią konkurenciją. Gautas atsakymas, paremtas Konkurencijos tarybos įvardintu „preliminariu vertinimu“ Seimo nariams abejonių neišsklaidė ir paskatino užduoti papildomų klausimų.

Atkreiptinas dėmesys, kad Konkurencijos taryba skelbia  šiuo metu nagrinėjanti koncentraciją – Latvijos bendrovė „Eco Baltia“ prašo leidimo įsigyti  iki 100 proc. „AWT Holding“ akcijų, taip  netiesiogiai per „AWT Holding“ įgyjant UAB „Ecoservice“ ir su ja susijusių UAB „Ecoservice projektai“, UAB „Ecoservice Klaipėda“, UAB „Ecoplasta“, uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės švara“, uždarosios akcinės bendrovės „Biržų komunalinis ūkis“ kontrolę. Jau vien tai rodo galimas UAB „Ecoservis“ sąsajas su kitomis įmonėmis, kurios taip pat teikia komunalinių atliekų tvarkymo sąlygas.

Konkurencijos taryba dažnai teikdama išvadas dėl įstatymų projektų akcentuoja tai, kad savivaldybės, pavesdamos tvarkyti atliekas savo įmonėms, kenkia konkurencinei aplinkai. Primintina, kad savivaldybių įmonės tvarko apie 24 proc. visų atliekų. Kyla klausimas, kam naudinga bus, jei ši ketvirtadalio pyrago dalis atitektų ne savivaldybių įmonėms? Kas dėl to laimėtų? Kelios atliekų tvarkymo įmonės, kurios dar galimai turi sąsajų su kitomis mažesnėmis įmonėmis?  – į šiuos klausimus Seimo narių vertinimu turėtų būti atsakyta.

„Vertinant konkurencinę aplinką, labai svarbu išsiaiškinti ne tik dėl sudarytų vidaus sandorių su savivaldybių įmonėmis, kam Konkurencijos taryba skiria ypatingą dėmesį, bet išsamiai ir nuosekliai  ištirti visą konkurencinę aplinką atliekų tvarkymo srityje, idant visas atliekų tvarkymo verslas Lietuvoje ilgainiui neliktų monopolininkų rankose. Viliamės, kad Konkurencijos taryba,   pakartotinai tirdama mūsų prašymą, parodys ne mažesnį entuziazmą ir ryžtą, kaip ir tirdama savivaldybių vidinius sandorius“, – teigia kreipimosi iniciatoriai Seimo nariai Mindaugas Skritulskas ir Andrius Kupčinskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai

 

Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. [email protected]  

 

Andrius Kupčinskas

Mob. 8 698 42 690

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-07-23 13:49
   Jolanta Anskaitienė