A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pranešimas: „Ar sveikatos sistemoje dar maža chaoso, kad užsimota sugriauti Nacionalinį vėžio institutą?“

2021 m. liepos 28 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo narys Algirdas Butkevičius reiškia susirūpinimą dėl Vyriausybės parengto nutarimo projekto dėl valstybinio mokslinių tyrimų instituto – Nacionalinio vėžio instituto – pertvarkos, kuomet iš įstaigos dalininkų būtų eliminuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir dalininku liktų vienintelė Sveikatos apsaugos ministerija, vėliau paliekant galimybę juo tapti ir Vilniaus universitetui (VU).

„Ar Vyriausybei atrodo, kad sveikatos sistemoje dar maža chaoso? Verčiau jau Sveikatos apsaugos ministerija savo dėmesį tegul sutelkia susidorodama su vakcinacijos, sveikatos paslaugų prieinamumo, komunikacinėmis ir kitomis krizėmis sveikatos sektoriuje vietoj to, kad žlugdytų gerai dirbantį institutą“, – įsitikinęs parlamentaras.  

2014 metais A. Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė inicijavo Nacionalinio vėžio instituto steigimą tuometinio Vilniaus universiteto Onkologijos instituto pagrindu. „Institutas įsteigtas atsižvelgiant į augantį susirgimų onkologinėmis ligomis skaičių ir būtinybę vienoje vietoje sutelkti geriausią gydymo praktiką ir naujausius mokslo pasiekimus, rėmėmės ir geriausia ES šalių praktika. Laikas rodo, kad šis žingsnis pasiteisino – tiek medikų bendruomenė, tiek pacientų organizacijos šiandien šio instituto veiklą vertina puikiai“, – kalba A. Butkevičius.  

Seimo nario nuomone, pasinaudojant įstaigos statuso pertvarkymu iš biudžetinės į viešąją, kam buvo pritaręs Seimas, kartu norima įgyvendinti ir platesnius pokyčius, kuriems nei kompetentingų institucijų, nei visuomenės pritarimo nėra. Iš Vyriausybės nutarimo projektui pateiktų pastabų matyti, kad pasiūlymas nederintas nei su esamu dalininku ŠMSM, nei su paties instituto bendruomene, nei su pacientų organizacijomis. Iniciatyvą itin atsargiai vertina net ir būsimuoju dalininku įvardintas VU, kuris irgi pažymi, kad klausimas nebuvo derintas, ir ragina atlikti detalią perspektyvų analizę.

„Labiausiai apmaudu, kad nerūpi net pačių onkologinių pacientų nuomonė – tų žmonių, vardan kurių tai buvo sukurta ir kuriems tai gyvybiškai svarbu, – aiškina A. Butkevičius. – O jų nuomone, šiandien geriausi gydymo rezultatai pasiekiami būtent Nacionaliniame vėžio institute, tad jiems nesuprantama, kodėl gerai veikianti įstaiga reorganizuojama, ir kas garantuos, kad tiek pertvarkos metu, tiek po jos ligoniai gaus tokio pat aukšto lygio paslaugas“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Algirdas Butkevičius

Mob. 8 698 42 665, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-07-28 12:30
   Jolanta Anskaitienė