Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pranešimas: „Po pokalbio su vidaus reikalų ministre liko daug neatsakytų klausimų“

2021 m. rugsėjo 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien ryte Seimo narys Algirdas Butkevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir grupė Kybartų miesto bendruomenės atstovų susitiko su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite.

Susitikimo tikslas buvo aptarti Kybartų pataisos namų likimą, nes, pasak parlamentaro, viešumoje informacija labai prieštaringa. „Ką tik buvo kalbama, kad jokie sprendimai dar nepriimti, dabar jau išgirdome, kad yra Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijų patvirtintas migrantų perkėlimo į Kybartus veiksmų planas, dėl kurio ir kilo didžiausios abejonės. Norėjome pamatyti tą mistinį veiksmų planą, bet buvo atsakyta, kad jis yra įslaptintas ir nėra viešai pateikiamas.“

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Susitikimo metu Vyriausybės atstovai akcentavo, kad jau kuris laikas Teisingumo ministerija mažina kalinių skaičių Kybartų pataisos namuose, dėl to anksčiau ar vėliau ši įstaiga būtų sustabdžiusi veiklą.

Diskusijos metu buvo iškeltas reikalavimas, kad prie vadinamojo plano būtų paruoštas priedas, kuriame būtų numatytas panaikintos Kybartų policijos nuovados atkūrimas ir įsipareigota spręsti migrantų medicinines problemas. Taip pat priede turi būti konkrečiai nurodyta, kiek darbuotojų bus įdarbinta naujojoje įstaigoje, kaip bus išspręstas ten dirbančių mokytojų užimtumo klausimas arba kokios bus finansinės kompensacijos jų atleidimo atveju. „Žmonės yra nusivylę tokiu staigiu ir neišdiskutuotu Vyriausybės sprendimu, baiminasi netekti darbo. Ministrė mus patikino, kad šiuo metu dirbantys asmenys Kybartų pataisos namuose nebus palikti be darbo, o galės pereiti į Vidaus reikalų ministerijos sistemą, kai tik bus pateikti poreikių sąrašai“, – pažymi Seimo narys.

Parlamentaras A. Butkevičius kartu su Vilkaviškio rajono meru ir Kybartų bendruomenės atstovais vidaus reikalų ministrei iškėlė klausimą apie tai, kiek ir kaip bus finansuojama Kybartų miesto infrastruktūra kaip kompensacinė priemonė bendruomenei.

Susitikimo metu Seimo narys taip pat uždavė klausimus apie tai, koks tolimesnis likimas laukia Kybartų pataisos namų. Vidaus reikalų ministrė atsakė, jog šis objektas taps ilgalaikiu Užsieniečių registracijos centro padaliniu, kaip kad yra Pabradėje.

Į visus šiuos Seimo nariui A. Butkevičiui ir Kybartų bendruomenei rūpimus klausimus sutarta, kad bus atsakyta atskirų ministerijų pasirašytame priede kitą savaitę.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Algirdas Butkevičius

Mob. 8 698 42 665

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-09-03 13:11
   Monika Kutkaitytė