Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Darbo kodekso pataisos užtikrintų nuotolinio darbo metu patirtų išlaidų kompensavimą“

2021 m. rugsėjo 16 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nario Lino Jonausko įregistruotoms Darbo kodekso pataisoms, kuriomis jis siūlo aiškiau reglamentuoti nuotolinio darbo metu darbuotojų patiriamų darbo išlaidų kompensavimo tvarką. Toliau pataisos bus svarstomos Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Pasak L. Jonausko, dabartiniame Darbo kodekse yra spragų, leidžiančių vilkinti susitarimą dėl nuotolinio darbo metu patiriamų išlaidų kompensavimo. 

„Nors nuotolinio darbo metu patirtų išlaidų kompensavimas yra darbdavio prievolė, įtvirtinta ir šiuo metu galiojančiame Darbo kodekse, tačiau jame nekonkretizuojama, iki kada darbuotojas ir darbdavys turi susitarti dėl kompensavimo. Ši spraga atveria galimybes piktnaudžiavimui. Todėl siūlau Darbo kodekse įtvirtinti nuostatą, kad kompensacijos dydį ir jos mokėjimo sąlygas darbdavys privalo suderinti su darbuotoju ne vėliau kaip per dvidešimt darbo dienų nuo nuotolinio darbo pradžios. Taip pat įtraukta nuostata, kad kompensacija negali būti įskaičiuota į darbuotojo darbo užmokestį“, – sakė L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas teigia, kad tokių kompensacijų poreikį viešajame sektoriuje labiausiai jaučia mokytojai.

„Kalbėjau su ne vienu mokytoju, kurie teigė, kad nuotolinio darbo metu teko įsirenginėti darbo vietas, pirkti specialias nuotoliniam darbui reikalingas priemones, dažnai teko dirbti ir viršvalandžius. Reikia nepamiršti, kad darbo reikmėms buvo naudojamas internetas, elektra. Jokios kompensacijos mokytojams nebuvo išmokėtos. Nebent priemokos už papildomas darbo valandas. Gaila, bet mokytojai, kurie patyrė didelį krūvį, turėjo milžinišką atsakomybę išlaikyti mokymo kokybę, dėstydami pamokų medžiagą nuotoliniu būdu, palikti verstis, kaip išmano. Nuotolinio darbo metu mokytojams turėjo būti kompensuojamos ne tik darbo vietos įsirengimo, priemonių įsigijimo išlaidos, bet ir tokie baziniai dalykai kaip elektra, internetas, be kurių nebūtų galimos jokios nuotolinės pamokos“, – sakė L. Jonauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2021-09-17 08:23
   Monika Kutkaitytė