Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Tomo Tomilino pranešimas: „Seimo pasyvumas kiša koją vakcinacijai ir didina nepasitikėjimą pandemijos valdymu“

2021 m. spalio 13 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas po pateikimo pritarė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ teiktoms Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės, taip pat Civilinės saugos įstatymų pataisoms, kurios numato, kad jei paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją asmens teisės ir laisvės yra ribojamos Vyriausybės nutarimais ilgiau nei 6 mėnesius, po šio laikotarpio dėl jų pratęsimo toliau reikia gauti Seimo leidimą.

Panašus reguliavimas jau dabar taikomas nepaprastosios padėties atveju, kai pagrindinius ribojimus tvirtina tik Seimas. Jei šios pataisos įsigalios, galimybių pasas turės praeiti Seimo „filtrą“.

Pasak frakcijos nario Tomo Tomilino, galimybių paso konstitucinis pagrindas yra abejotinas ir nėra normalu, kad Seimas nei paties paso, nei testavimo apmokestinimo iš viso nesvarstė.

„Žmonės to nesupranta, jie jaučia didelį neteisingumą. Jie renka tautos atstovus, kurie nedalyvauja svarbiausių sprendimų priėmime. Ekstremalioji situacija negali tęstis amžinai ir pasitikėjimas bet kokiais vykdomosios valdžios sprendimais nėra besąlygiškas. Padėti gali atvira, sąžininga diskusija Seime, kai visuomenė ne tik matys kiekvieną jos etapą, bet ir galės jame dalyvauti“, – sakė projektą inicijavęs T. Tomilinas.

Dariaus Janučio nuotr.

 

Seimo nario teigimu, virusologiniai klausimai visame pasaulyje jau seniai tapo politiniais, o ekspertai ne visada gali atsakyti, kur yra reikalingi politiniai sprendimai.

„Nėra aišku, kaip bus skatinama vakcinacija – botagu ar meduoliu, ar reikės skiepytis kasmet, ar  kasmet skiepysime vaikus, kaip šalies ir Europos Sąjungos lygmeniu kontroliuosime skiepų rinką, ar mokėsime už testus nevakcinuotiems, pagal kokios šalies praktiką keisime pandemijos valdymo strategiją ir panašiai“, – pažymi T. Tomilinas.

Jo teigimu, valdantieji pastaruoju metu vieningai dėl vakcinacijos nesėkmių kaltina skiepus neigiančius nuomonių formuotojus, tačiau mes siūlome ne ieškoti priešų, o priešingai –  pažvelgti į veidrodį ir paklausti savęs, ką galėjome padaryti kitaip.

„Kodėl žmonės labiau pasitiki melagienas platinančiais filmukais internete, o ne oficialiais asmenimis? Visko nurašyti neišmanymui, piktai valiai, prastam išsilavinimui tiesiog negalima“, –  sako Seimo narys.

Pasak T. Tomilino, laikas pripažinti, kad vengimas aptarinėti sprendimus Seime labai sumažino pasitikėjimą pandemijos valdymu, taip pat akivaizdu, kad egzistuoja visiškai alternatyvi pasaulėžiūra į pandemiją. Be to, tampa aišku, kad nesiskiepijimas yra tam tikra politinio protesto forma, kaip ir nedalyvavimas rinkimuose.

„Kur kitur, jei ne Seime rasime kompromisą su tais, kas šiandien atmeta visuomenei labai reikalingą vakcinacijos procesą?“ – klausia Seimo narys.

Už tokias Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių Tomo Tomilino, Sauliaus Skvernelio, Algirdo Stončaičio ir Luko Savicko pateiktas įstatymo pataisas po pateikimo balsavo 96 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 9 parlamentarai. Į Seimo posėdžių salę įstatymo pakeitimų svarstymas sugrįš lapkričio 16 d., sulaukus Vyriausybės išvados.

 

Daugiau informacijos:

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentas (ryšiams su visuomene)

Kęstutis Butvydas

El. p. [email protected], mob. 8 612 22 573

   Naujausi pakeitimai - 2021-10-13 11:19
   Monika Kutkaitytė