Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis – už efektyvią mokslo ir verslo sąveiką

2021 m. spalio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis kartu su Seimo laikinosios grupės „Skaitmeninė Lietuva“ atstovais spalio 25 d. lankėsi Kauno mokslo ir technologijų parke (Kauno MTP) ir diskutavo su inovacijų kūrėjais.

„Pasisakome už kokybiškų tyrimų paslaugų verslo įmonėms teikimą ir efektyvius mokslo bei verslo sąveikos procesus, už koordinuotą technologijų kūrimą ir jų komercializavimo procesus, kurie leistų įmonėms vystyti savo idėjas ir jų įgyvendinimui pritraukti reikiamas investicijas. Jeigu įstatymuose yra nuostatų, kurios trukdo tai daryti, sakykite mums ir mes imsimės lyderystės,“ – teigė   pakomitečio pirmininkas Andrius Kupčinskas.

 

 

Šiuo metu Kauno MTP veikia daugiau nei 100 įmonių, kurios specializuojasi informacinių technologijų, inžinerijos, sveikatos medicinos, socialinių inovacijų, ateities energetikos, darniosios chemijos kryptyse.

„Investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą Kauno MTP veikiančiose įmonėse pernai siekė net 8,15 proc. nuo visų pajamų, tuo metu Europos Sąjungos – 1,42 proc.“, – akcentavo Kauno MTP direktorius Paulius Nezabitauskas. Anot jo, „vienas pagrindinių Kauno MTP tikslų – padėti inovatyvioms įmonėms konkuruoti tarptautinėse rinkose, didinti jų sukurtų produktų ir paslaugų eksportą, o sudėtingiausias iššūkis – rasti tinkamų patalpų bandomajai gamybai ir pagamintai produkcijai sandėliuoti“.

 

Miglės Žemaitienės nuotraukos 

 

Posėdžio dalyviams įmonė „Gruppo FOS Lithuania“ pristatė biomedicininę elektroninę poinsultinei stebėsenai skirtą įrangą (bioimpedansinis tomografas ir kardiopletismografinis laikrodis), kurios pirmieji testavimai darbai šį rudenį jau pradėti ligoninės aplinkoje.

Kompanija „Vilimed“ pademonstravo produktą „ViLim ball“, skirtą slopinti rankų drebėjimui sergant esencialiniu tremoru, taip pat mažinti plaštakų sąstingiui sergant reumatoidiniu artritu.

Inovatyvi informacinių technologijų įmonė „Softneta“, siūlanti specializuotus programinės įrangos, medicininių vaizdų ir komunikacijos sprendimus, supažindino posėdžio dalyvius su dirbtinio intelekto panaudojimu gerinant ligų diagnostiką.

Pandemijos laikotarpiu UAB „Rubedo sistemos“, besispecializuojanti savivaldžių robotų navigacijos ir dirbtiniu intelektu paremtos 3D mašininės regos srityse, kuria programas, apmokančias robotus dezinfekuoti įvairias viešąsias erdves.

Savo sprendimus taip pat pristatė UAB „Vaizduotė“, kurianti  medicininius prietaisus, robotines ir sensorines technologijas pramoninių gamybos robotų kūrėjai „Handybot“, įmonė „Identifikaciniai projektai“, kurianti elektronines tapatybės patvirtinimo sistemas. Pastaroji įmonė jau turi veikiančią sistemą, kuri sutapatina mobiliojo telefono ar kompiuterio kamera nuskenuotą kliento tapatybės dokumento nuotrauką su realiu kliento veidu.

 

 

Parengė Ekonomikos  komiteto biuro patarėja Irina Jurkšuvienė

Tel. (8 5) 239 6708, el. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-10-27 14:01
   Jolanta Anskaitienė