Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Kelių būklė apgailėtina – būtina didinti finansavimą jų priežiūrai ir plėtrai“

2021 m. spalio 27 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Opozicinė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija ragina Vyriausybę atkreipti dėmesį į vis prastėjančią kelių dangą ir pateikė pasiūlymą ateinančių metų valstybės biudžete 110 mln. eurų padidinti asignavimus Susisiekimo ministerijai tam, kad būtų užtikrinta tvari Kelių priežiūros ir plėtros programa. 

Pasak socialdemokratų, trečdalis kelių Lietuvoje apgailėtinos būklės, o žvyrkelių asfaltavimas užstrigęs.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Socialdemokratų parengtą pasiūlymą biudžetui parėmė 57 parlamentarai tiek iš opozicinių, tiek iš valdančiosios daugumos frakcijų.

Vienas iš pasiūlymo teikėjų Seimo narys Eugenijus Sabutis pabrėžia, kad esama Lietuvos kelių būklė netenkina, o ministerijos paaiškinimai gana migloti ir neapibrėžti. „Beveik 40 proc. visų valstybinės reikšmės kelių netenkina keliamų kokybės kriterijų. Susisiekimo ministerija teisinasi ir sako, kad imsis pakeitimų, tačiau šiandieninę situaciją žadama ištaisyti tik per 10 metų“, – sako socialdemokratas.

Pasak jo, turime per daug netinkamos būklės valstybinės reikšmės kelių, tiltų ir viadukų. Reikiamų asignavimų, jo teigimu, laukia tiek valstybės strateginiai kelių projektai, tiek rajoniniai keliai. „Savo automobiliais galime jausti, kad būklė itin prasta svarbiausiuose transporto keliuose – automagistralėje ir tranzitiniuose keliuose, jau nekalbant apie regionuose esančius vietinės reikšmės kelius ir žvyrkelius – gyventojai laužo automobilius ir ryja dulkes“, – teigia E. Sabutis.

Socialdemokratų registruoto pasiūlymo iniciatorius Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Vidmantas Kanopa taip pat atkreipia dėmesį į nejudantį žvyrkelių asfaltavimą.

„Dar pavasario sesijoje Seimas priėmė mano inicijuotą rezoliuciją dėl žvyrkelių per gyvenvietes asfaltavimo programos, pripažindamas, kad Lietuvai nedelsiant reikalinga atskira žvyrkelių per Lietuvos gyvenvietes asfaltavimo programa.

Vyriausybės buvo prašoma valstybės biudžete numatyti lėšas šiai programa vykdyti. Deja, šiandien to nematome. Lėšų nebuvo skirta, todėl ir buvo būtina siūlyti šiuos biudžetinius pakeitimus“, – pabrėžia Seimo narys V. Kanopa.

Socialdemokrato nuomone, spartesniam regionų vystymuisi ir stiprėjimui turime pasiekti, kad kiekviena gyvenvietė turėtų bent vieną asfaltuotą kelią, susisiekiantį su administraciniais centrais. „Tai būtų reali regionų politika. Pradėkime ją vykdyti“, – akcentuoja parlamentaras.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Liudas Jonaitis pažymi, kad dėl nepakankamo finansavimo vietinės reikšmės keliams, savivaldybėms sudėtinga pasiekti greitesnį proveržį žvyrkelių asfaltavime.

„Daugėjant transporto priemonių, intensyvėjant judėjimui žvyrkeliais per žmonių gyvenamąsias vietoves, sparčiai prastėja žvyruotų kelių būklė, žmonės priversti gyventi nuolatinėse dulkėse, o tai labai blogina jų gyvenimo kokybę ir sveikatą.

Privalome įsiklausyti į regionuose gyvenančių žmonių prašymą ir išvaduoti juos nuo dulkių debesų. Ypatingai tų žmonių, kurie gyvena toliau nuo miesto centrų“, – pabrėžia L. Jonaitis.

Pasak parlamentaro, kitas labai svarbus klausimas – jaunų žmonių pritraukimas į regionus.

„Statistika rodo, kad, norint atgaivinti Lietuvos regionus ir pritraukti į juos jaunas šeimas, reikia gerai išvystytos kelių infrastruktūros. Pastebima, kad tose vietovėse, kur keliai dar nėra asfaltuoti, jaunimas nenori gyventi, vengia įsigyti namus ar kurti verslus“, – sako Seimo narys L. Jonaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 687 88 102

   Naujausi pakeitimai - 2021-11-03 16:15
   Nerijus Vėta