Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario L. Jonausko pranešimas: „Kol įstatymu delsiama reglamentuoti mirusiojo pelenų barstymą jūroje, jie barstomi nelegaliai net pliažuose“

2021 m. spalio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Artėjant Vėlinėms Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas pasigenda valdančiųjų noro svarstyti įregistruotas įstatymo pataisas, kurios suteiktų galimybę išbarstyti kremuotų mirusiųjų pelenus ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje ir upėse, išskyrus miestus, gyvenamąsias teritorijas, pliažus.

Tokias Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisas įregistravęs Seimo narys mano, kad delsimas įtraukti įstatymo pateikimą į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę – vengimas imtis nepatogių klausimų.

„Įstatymas įregistruotas beveik prieš metus. Jis yra įtrauktas ir į sesijos darbų programą, tačiau jo pateikimas plenarinių posėdžių salėje atidėliojamas. Manau, kad pats laikas pradėti svarstyti šias įstatymo pataisas“, – sakė L. Jonauskas.

Seimo narys tikisi, kad suteikus alternatyvias galimybes išbarstyti mirusiojo pelenus jūroje bei upėse bus išvengta neteisėto pelenų išbarstymo viešosiose vietose.

„Atvejų, kai pažeidžiant galiojančius teisės aktus, norint išpildyti mirusiojo valią, kremuoti jo palaikai barstomi paplūdimyje, Pajūrio regioniniame parke, jo miškuose, ant Olando Kepurės ir kitose žmonių lankomose vietose tik daugėja. Pajūrio regioninio parko darbuotojai ir svečiai lankytinose pajūrio vietose, pavyzdžiui, ant Olando Kepurės, pliažuose randa pelenų ir mirusįjį po kremavimo identifikuojančių žetonų, paplūdimio šiukšliadėžėse aptinkamos palaikams laikyti skirtos kapsulės“, – teigė L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas mano, kad galimybė išbarstyti mirusiųjų pelenus aiškiai reglamentuotomis aplinkybėmis padėtų apsaugoti Pajūrio regioninį parką, viešąsias, žmonių lankomas vietas nuo plintančios praktikos nelegaliai barstyti mirusiųjų pelenus. Priėmus siūlomas įstatymo pataisas būtų suteikiama galimybė legaliai įgyvendinti paskutinę mirusiojo valią išbarstyti jo pelenus jūroje ne arčiau kaip 5 km nuo kranto, o upėse – nutolus nuo gyvenviečių ir pliažų.

Šiuo metu Žmonių palaikų laidojimo įstatymas numato, kad kremuoti palaikai yra laidojami (saugomi) dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, o pelenai išbarstomi kapinių kremuotų palaikų barstymo lauke ar kitaip Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintų kapinių tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka, tačiau tai turi būti atlikta nepažeidžiant kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų bei viešosios tvarkos.

Remiantis Administracinių nusižengimų kodeksu, Kapinių tvarkymo taisyklių ar kitų kapinių tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo keturiolikos iki šešiasdešimt eurų.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-10-29 08:15
   Rimas Rudaitis