Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario E. Sabučio pranešimas: Jonavos aplinkkeliui valstybės biudžete siūloma numatyti 15 mln. eurų

2021 m. spalio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Valstybės biudžeto projektui pasiekus Seimą, parlamentaras Eugenijus Sabutis kartu su Seimo narių grupe registravo pasiūlymą svarstyti Jonavos pietrytinio aplinkkelio įgyvendinimo projektą, pasitelkiant biudžeto ir ES Karinio mobilumo fondo finansavimą bei skirti šiam projektui 15 mln. eurų.

Tokį pasiūlymą teikiantis socialdemokratas pabrėžia, kad šio objekto įgyvendinimas yra svarbus žingsnis, užtikrinant Rukloje esančių Lietuvos kariuomenės padalinių ir dislokuotų NATO karių mobilumą, todėl Seimas ir Vyriausybė turėtų rimtai svarstyti šio projekto įgyvendinimo galimybes panaudojant visus įmanomus šaltinius, tarp jų 2022 m. valstybės biudžeto lėšas ir finansavimą iš Europos Komisijos.

„Įgyvendinus aplinkkelio projektą, būtų sukurtos ne tik geresnės sąlygos Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų karinės technikos judėjimui, bet ir pagerėtų susisiekimas vykstantiems tranzitiniu keliu tarp Kauno, Zarasų ir Daugpilio, būtų išvengiama spūsčių, o kartu pagerėtų Jonavos miesto ekologinė situacija“, − sako Seimo narys.

Matant Jonavos aplinkkelio svarbą visai Lietuvos gynybinei strategijai, E. Sabučio teigimu, būtina išnaudoti visas įmanomas aplinkkelio įgyvendinimo galimybes, todėl Seimo narių grupė kitų metų valstybės biudžeto projekte registruoja siūlymą dėl aplinkkelio projekto įgyvendinimo, kuris pagal savo tikslus visiškai atitinka ne tik Krašto apsaugos ministerijos prioritetus, numatančius tvarkytinus arba įrengtinus transporto infrastruktūros objektus, bet ir Europos Komisijos patvirtintas gaires.

„Krašto apsaugos ir Susisiekimo ministerijų oficialus pritarimas jau yra. Jeigu šiam projektui bus skirtas finansavimas, Kelių direkcija taip pat yra patvirtinusi, kad galėtų iškart koreguoti specialųjį planą bei rengti dokumentus techninio projekto parengimui ir pradėti viešuosius pirkimus. Matome, kad darbas yra įsibėgėjęs. Šiuo metu reikia sulaukti palankaus politinio sprendimo Seime. Tikiuosi, tas ir įvyks per biudžeto svarstymus plenarinių posėdžių salėje“, − teigia socialdemokratas.

Valstybės biudžetas šiuo metu svarstomas parlamento komitetuose. Pirmasis biudžeto projekto svarstymas Seime numatytas lapkričio 25 d., antrasis svarstymas – gruodžio 9 d.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2021-10-29 08:36
   Rimas Rudaitis