Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Prašau aplinkos ministro paaiškinimo, kodėl nereaguojama į STT išvadas dėl tveriamų miškų“

2021 m. lapkričio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą, kad šis paaiškintų, kodėl Aplinkos ministerija nepaiso Specialiosios tyrimų tarnybos (STT) pastabų ir iki šiol neparengė Laukinės gyvūnijos įstatymo nuostatų įgyvendinimo tvarkos, kuri neleistų aptverti didesnio miško žemės ploto laukiniams gyvūnams laikyti, nei reikalauja Gyvūnų naudojimo sąlygos.

Pasak Lino Jonausko, esanti spraga suteikia galimybę privatiems žemės savininkams, prisidengiant laukinių gyvūnų laikymu, apsitverti neriboto dydžio miško plotus.

„STT apie šią problemą kalba jau kelis metus. Žiniasklaidoje taip pat yra nuskambėjęs ne vienas atvejis, kai dėl kelių sodyboje, šalia miško laikomų danielių užtveriami nepagrįstai dideli miško plotai. Tokiu būdu sodybų savininkai apriboja galimybę gyventojams laisvai vaikščioti miškuose, grybauti, uogauti. Šiandien tokiai saviveiklai, prisidengiant laukinių gyvūnų laikymu, sudarytos visos reikiamos sąlygos, o šias spragas Aplinkos ministerija kažkodėl delsia ištaisyti“, – teigė L. Jonauskas.

Seimo nario L. Jonausko teigimu, STT pastabas Aplinkos ministerijai yra teikusi dar prieš kelis metus.

„STT dar 2019 metais Aplinkos ministerijai buvo pateikusi pastabas dėl teisės aktų, reglamentuojančių apribojimus asmenims lankytis miškuose. Aplinkos ministerija į jas neatsižvelgė. Šiais metais įsigaliojo Laukinės gyvūnijos įstatymas, kuriame numatoma, kad leidimas laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus neišduodamas, jeigu laukiniams gyvūnams laikyti planuojama aptverti didesnį miško žemės plotą, negu leidžiama pagal Gyvūnų naudojimo taisykles. Deja, praėjo pusmetis nuo teisės akto įsigaliojimo, o šio įstatymo nuostatų įgyvendinimo tvarkos, kuri turėjo būti parengta iki įstatymo įsigaliojimo, vis dar nėra. O tai atveria visus kelius piktnaudžiavimui“, – sakė L. Jonauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2021-11-08 08:07
   Eglė Saulė Trembo