Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Seimo statute siūloma apriboti galimybes vilkinti įstatymų priėmimą“

2021 m. lapkričio 19 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojo Eugenijaus Sabučio iniciatyva registruotos Seimo statuto pataisos, kurios leistų nebevilkinti įstatymų projektų svarstymo parlamente.

Atitinkamus pakeitimus teikiantis Seimo narys E. Sabutis pabrėžia, kad šiuo metu galiojančiame statute numatoma, kad Vyriausybė savo išvadas Seimui pateikia per keturias savaites, tačiau nė žodžio neužsimenama apie tolesnes procedūras, jeigu ši išvadų nepateikia per minėtą laikotarpį. 

„Šiuo pakeitimu siekiama ištaisyti dabar esančias Seimo statuto spragas ir numatyti aiškius terminus. Vyriausybei dėl įstatymų projektų nepateikus išvadų maksimaliai per aštuonias savaites, būtų laikoma, kad ji neturi pastabų projektui“, – pabrėžia parlamentaras.

Seimo nario asmeninio archyvo nuotr.

 

E. Sabučio teigimu, Vyriausybė dabar įtvirtintų terminų paprasčiausiai nesilaiko – išvadų pateikimas gali užtrukti ir iki pusės metų ar net ilgiau. „Tokia padėtis itin tenkina valdančiuosius, nes turi visus svertus stabdyti opozicinių frakcijų įstatymų projektus, o už tai nenumatytos jokios pasekmės“, – sako socialdemokratas.

E. Sabučio nuomone, atvejų, kai suplanuotų įstatymų svarstymas nukeliamas vien dėl to, kad Vyriausybė laiku nepateikia savo išvadų, šioje kadencijoje yra nepamatuotai daug. „Tas pats Seimo statutas aiškiai pasako, kad projektas be minėtų išvadų toliau negali būti svarstomas nei komitetuose, nei plenariniuose posėdžiuose. Jos neturėtų tapti įrankiu, suteikiančiu pretekstą trikdyti sklandų teisėkūros procesą ir, apskritai, Seimo darbą“, – teigia parlamentaras.

E. Sabutis atkreipia dėmesį, kad Seimas šiais metais po pateikimo yra pritaręs net trims Seimo nario įstatymų projektams, skirtiems savivaldybių finansinio savarankiškumo stiprinimui ir investicinio potencialo skatinimui. „Dviem iš jų Seimas palaikymą išreiškė dar pavasarį, tačiau pataisos toliau nejuda iš vietos, nors savivalda ypač jų laukia. Tolesnis jų svarstymo stabdymas pridengiamas negautomis Vyriausybės išvadomis. Ši situacija, švelniai tariant, nėra normali. Žinau, kad panašius nuogąstavimus reiškia ir kitų opozicinių frakcijų nariai“, – sako E. Sabutis.

Socialdemokratų registruotos pataisos numato, kad Vyriausybei savo išvadų nepateikus Seimui per keturias savaites, ši turi informuoti pagrindinį komitetą apie priežastis, dėl kurių išvada Seimui nepateikta nustatytu laiku. Atsižvelgdamas į gautą paaiškinimą, pagrindinis komitetas vieną kartą galėtų pratęsti Vyriausybės išvados pateikimo terminą dar keturiomis savaitėmis. Jeigu ir per pratęstą terminą Vyriausybė išvados nepateikia, tai būtų laikoma, kad ji pastabų neturi.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2021-11-19 08:13
   Monika Kutkaitytė