Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Įvedus PVM lengvatą, maisto produktų kainos galėtų sumažėti 8–10 proc.“

2021 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Gyventojams nespėjant reaguoti į kasdien kylančias kainas, Seimo narys Eugenijus Sabutis toliau siūlo keisti Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymą, kad būtiniausių maisto produktų krepšelis atpigtų. Seimas svarstys pasiūlymą šį ketvirtadienį.

„Pagal kainų šuolį Lietuva – Europos lyderė. Ir artimiausiu metu kainos nežada sustoti. Lietuvos prekybos tinkluose per metus brango 20 maisto produktų iš 52, esančių pigiausių maisto produktų krepšelyje. Labiausiai pabrango juoda duona, pienas, bulvės, pomidorai, kava ir aliejus“, – vardija pokyčius inicijuojantis Seimo narys socialdemokratas E. Sabutis.

Seimo nario asmeninio archyvo nuotrauka

 

Socialdemokratai siūlo nustatyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams.

„Produktų sąrašą galėtų nustatyti Vyriausybė ar jos įgaliota institucija. Pagrindinių maisto produktų kainos galėtų sumažėti net 8–10 proc. PVM maisto produktams Lietuvoje yra keturis kartus didesnis nei kaimyninėje Lenkijoje“, – pažymi E. Sabutis.

Parlamentaras nurodo, kad PVM mokesčio lengvatos maisto produktams neturi tik trys Europos Sąjungos valstybės, tarp jų – Lietuva.

E. Sabutis primena, kad praėjusią Seimo kadenciją siūlymus mažinti PVM tarifą visiems maisto produktams registravo konservatorių frakcijos nariai. Tačiau atsidūrę valdžioje konservatoriai savo požiūrį į maisto kainas pakeitė.

„Ekonomistai dar vasarą skambino pavojaus varpais: ruoškitės neeiliniam maisto kainų šuoliui. Tačiau mūsų valstybės institucijos ir vėl pasirinko ignoravimo kelią. Tuo metu apie 585 tūkst. šalies gyventojų vegetuoja žemiau skurdo rizikos ribos.

PVM tarifo maisto produktams sumažinimas paskatintų maisto produktų vartojimą ir iš kaimyninių valstybių įvežamų produktų kiekių sumažėjimą. Taip galėtume kompensuoti valstybės biudžeto pajamų netektis“, – socialdemokratų poziciją apibendrina E. Sabutis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2021-12-07 11:33
   Monika Kutkaitytė