Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Mindaugo Skritulsko pranešimas: „Išsaugojus poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“, būtų apginta valstybės garantuojama asmens teisė į sveikatą“

2021 m. gruodžio 15 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimas likviduoti Palangoje veikiantį poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“, taip atsisakant VRM nebūdingų funkcijų, yra suprantamas ir logiškas. Tačiau nerimą kelia tai, kad pasirinktas tik vienas sprendimo būdas – likviduoti sėkmingai veikiančią, medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančią, mokesčių mokėtojų ir Europos Sąjungos investicijų pinigais sukurtą įstaigą perduodant ją VĮ Turto bankui. Tokiu būdu labai tikėtina, kad gyventojai neteks teisės gauti kokybiškas viešąsias sveikatinimo paslaugas. Patirtis rodo, kad privatizavimo procesas užtrunka kelerius metus – visą tą laiką įstaiga neveiktų, o pastatai prarastų funkcionalumą, taptų apleisti, o 100 darbuotojų netektų darbo. Beveik nėra abejonių – pastatus privatizavus patrauklioje vietoje šalia jūros, vėliau jie bus pelningai perparduodami kaip atskiri atskirais poilsio apartamentai.

Akcentuotina, kad einant tokiu keliu ateityje bus apribota gyventojų teisė gauti kokybiškas viešąsias sveikatinimo paslaugas, kadangi jame reabilituojami pacientai iš visos Lietuvos, turintys judamojo – atramos aparato – pažeidimų, sergantys ginekologinėmis, endokrininėmis, inkstų, kraujotakos sistemos, virškinimo sistemos, akių ligomis.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Vertindamas šią situaciją, šiandien Seimo narys Mindaugas Skritulskas raštu kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą prašydamas nedelsiant imtis lyderystės sprendžiant klausimą dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančio reabilitacijos centro „Pušynas“ funkcijų perdavimo Sveikatos apsaugos ministerijai, kad sėkmingai veikiančio poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ likvidavimo procedūra būtų sustabdyta, deficitinės reabilitacijos paslaugos pacientams liktų prieinamos ir būtų realizuojama valstybės garantuota socialinė teisė į piliečių sveikatinimą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-12-15 13:40
   Monika Kutkaitytė