Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Laisvės frakcijos seniūno Vytauto Mitalo pranešimas: parlamentaras siūlo tris žingsnius ilgalaikei sėkmingai sankcijų politikai įgyvendinti

2021 m. gruodžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas siūlo tris strateginius žingsnius, kad klaidos dėl sankcijų įgyvendinimo ateityje nesikartotų: stiprinti Vyriausybės sankcijų koordinavimą, kuris užtikrintų nuoseklesnį skirtingų ministerijų veikimą, didinti Užsienio reikalų ministerijos už sankcijų politiką atsakingų žinybų pajėgumus, bei atnaujinti ir pasirašyti visų politinių jėgų susitarimą dėl užsienio politikos.

„Akivaizdu, kad šioje situacijoje, veikiant skirtingoms institucijoms, pritrūkome bendro vaizdo matymo. Norėdami to išvengti, ateityje turime stiprinti vyriausybinį sankcijų koordinavimo ir įgyvendinimo mechanizmą. Tai leistų užtikrinti nuoseklesnį skirtingų ministerijų veikimą sudėtingose situacijose. Sprendžiant iškilusią trąšų tranzito krizę, turėjo būti nuosekliai koordinuojamos ne tik Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijų, bet ir Vidaus reikalų, Finansų, Teisingumo ir kitų ministerijų bei žinybų politikos“, – pabrėžia V. Mitalas.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Antra, V. Mitalas ragina stiprinti Užsienio reikalų ministerijos už sankcijų politiką atsakingų žinybų pajėgumus. Užsienio reikalų ministerijos pareigūnai daug prisidėjo Lietuvai įgyvendinant ne vieną su energetinio ar transporto saugumu susijusį sprendimą – pavyzdžiui, Suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje ar Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties atidarymą. Tiesa, prieš keletą metų panaikinus savarankišką Ekonominio saugumo politikos departamentą, šie pajėgumai sumažėjo.

„Esminį vaidmenį atlieka pareigūnai, kovojantys, kad priešiškas Baltarusijos režimas patirtų kuo didesnius kaštus. Ne čia vieta taupyti, nes vėliau sumokame kelis kartus daugiau. Pajėgumai turi didėti neabejotinai, reikėtų įvertinti, kokią įtaką darbui turėjo įvykdytos pertvarkos ministerijoje“, – pabrėžia Seimo Pirmininko pavaduotojas.

Taip pat, anot V. Mitalo, būtina kuo skubiau visoms institucijoms sėsti prie stalo ir susitarti dėl vieningos Lietuvos užsienio politikos krypties.

„Dabar turime situaciją, kai pagrindiniai užsienio politikos formuotojai turi skirtingą Lietuvos užsienio politikos iššūkių matymą. 2014–2020 m. galiojusios Užsienio, saugumo ir gynybos politikos gairės turi būti atnaujintos ir patvirtintos naujam laikotarpiui, taip užtikrinant, kad mūsų šalies užsienio politika vykdoma vieningai. Juk raktinis iššūkis – užtikrinti, kad priešiškas režimas, kuris susodino daugybę žmonių, kaip politinius kalinius, į kalėjimus, kuris drįsta grasinti į Lietuvą skrendantiems lėktuvams, kuris surengė ilgą hibridinę ataką prieš Lietuvą ir visą ES suprastų, kad tai jiems kainuos“, – sako V. Mitalas.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Vidugirytė                

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 646 79 450            

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-12-16 12:06
   Monika Kutkaitytė