Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Roberto Šarknicko pranešimas: „Šokas Alytui. Vieną rytą Seime“

2021 m. gruodžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Alytaus švietimo įstaigose penktadienį policija vykdė patikras dėl narkotikų. Baugu, bet Alytaus visuomenės sveikatos biuro specialistai narkotinių medžiagų pėdsakų aptiko beveik visose miesto švietimo įstaigose. Jose rasta kokaino, heroino, metamfetamino, amfetamino, ekstazio, metadono, ketamino ir kitų narkotinių medžiagų pėdsakų. Ir visa tai vyksta dabar, kai disponavimas narkotinių medžiagų turėjimu yra griežtai draudžiamas Baudžiamuoju kodeksu.

Galima tik įsivaizduoti, kokį mastą narkotinių medžiagų vartojimas pasiektų mokyklose, valdantiesiems dekriminalizavus disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Nežinau, ar Laisvės partija neskaito ekspertų išvadų apie narkotinių medžiagų žalą, priklausomybę nuo jų, ar tyčia ignoruoja tokių tyrimų ir patikrinimų rezultatus, tačiau akivaizdu, kad jų sąmoningai nepateikia visuomenei. Priešingai, kai kurie „laisvūnų“ nariai įkyriai ir aktyviai bene mėnesį į visas dekriminalizavimo nepalaikančių Seimo narių pašto dėžutes platina nepatikrintų šaltinių ir faktų citatas, palaikančias narkotikų dekriminalizavimą. Vieną rytą eidamas tikrinti Seimo pašto dėžutės netikėtai susidūriau su Morganos padėjėja, kuri sutriko mane pamačiusi: ji ketino trisdešimtą kartą kišti tą patį tekstą dėl narkotikų dekriminalizavimo. Miela Morgana, tik ne šiuo metodu mus įtikinsite, kaip reikia balsuoti. Sakote, reikia šviesti. Taip, sutinku, bet švietimas ir sąmonės suformavimas nevartoti narkotikų trunka dešimtmečiais, o kol jie vyksta ar vyks aktyviau, dekriminalizuoti yra bergždžias reikalas – tai parodė Alytaus mokyklos. Noriu priminti, kad už pirmą prasižengimą dėl nedidelio narkotikų kieko ir dabar niekas nesodina.

 Neabejoju, kad jeigu narkotikų dekriminalizavimo klausimu dar buvo abejojančiųjų, po šių patikrų Alytaus miesto mokyklose tokie asmenys priėmė atitinkamą nuomonę. Reikia suprasti, kad tokios įstatymo pataisos vienareikšmiškai palies ir mūsų ateitį, t. y. jauniausiąją kartą. Ypač vertinant faktą, kad šiuolaikinis jaunimas yra kaip niekad veržlus ir smalsus, siekiantis išbandyti visus potyrius. Juo labiau, jei narkotikai nėra draudžiami, tai kodėl gi ne? Tik bėda tokia, kad dažnai už nepilnamečius turime pagalvoti mes, suaugusieji, kadangi jų pažinimo ir smalsumo tenkinimas dažnai nukonkuruoja mąstyseną ir protingą elgesį. Ir šiuo atveju mes privalome būti tas protas, kuris sulaiko jų pavojingą jaunatvišką smalsumą, vedantį į priklausomybę skatinančius ir žalą sveikatai darančius įpročius. Deja, bet taip veikia stabdžių ir atsvarų sistema suaugusiųjų ir nepilnamečių socialinėje grupėje. Ne be reikalo iki 18 metų asmenys neturi visos teisės veikti. Iki 18 metų jie yra ugdomi, formuojama jų asmenybė, kad tinkamai suprastų savo teises ir pareigas.

Viliuosi, kad šis Alytuje atliktų patikrinimų šokiruojantis rezultatas pasieks ir valdančiųjų ausis. Norėčiau tikėti, kad bus įvertinta ir galima tokių įstatymo projektų žala visuomenei. Vienos iš patikrintų Alytaus mokyklų (Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos) direktorius Virginijus Skroblas pažymėjo, kad nerimą kelia ne Alytuje atlikto tyrimo rezultatai, kuomet buvo rasta ne pačių narkotinių medžiagų, bet jų pėdsakų, o nuotaikos visuomenėje, kur aukščiausiu lygiu ruošiamasi dekriminalizuoti narkotikus ir padaryti tai gyvenimo norma.

Todėl dar kartą kreipiuosi į valdančiuosius ir raginu nežaisti mūsų jauniausios kartos likimais bei nedelsiant atsisakyti bet kokių planų švelninti narkotinių ir psichotropinių medžiagų griežtą politiką. Adventas yra laikotarpis, kurio metu siūloma išsikelti naujus tikslus, apgalvoti besibaigiančius metus, naujai įvertinti savo idėjas. To ir linkiu – ramiai, susipažinus su papildomais tyrimais, išvadomis, dar kartą permąstyti narkotinių medžiagų dekriminalizavimo tikslus, būtinybę ir galimą žalą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Robertas Šarknickas

Tel. (8 5) 239 6641

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-12-21 08:25
   Monika Kutkaitytė