A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pranešimas: „Valstybės gautos viršplaninės pajamos turi būti nukreiptos energijos kainų šuoliui kompensuoti“

                 

2022 m. sausio 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius atkreipia dėmesį, kad per 2021 metų vienuolika mėnesių valstybės biudžetas gavo 941 mln. eurų pajamų daugiau nei planuota. Tikėtina, kad gruodžio rezultatai šį perviršį dar padidins. Seimo narys siūlo šias lėšas panaudoti energijos kainų šuoliui kompensuoti.

„Nors 2021 metais darbo užmokestis augo apie 10 procentų, tačiau šį prieaugį „suvalgė“ gruodį 10,7 procentų lygį pasiekusi metinė infliacija. Taigi, gyventojų realiosios pajamos neišaugo, – aiškina parlamentaras. – Šildymo, elektros energijos kainų šuoliai tampa nepakeliami ne tik mažų, bet ir vidutinių pajamų gavėjams, tad valstybė turi pasirūpinti, kaip tai kompensuoti. Tam finansavimo šaltinis yra – tai praeitais metais į valstybės biudžetą gautos viršplaninės pajamos, kurios siekia milijardą eurų.“

A. Butkevičius atkreipia dėmesį, kad ekspertai šį energetikos kainų šuolį vertina kaip laikiną reiškinį, kurį didžiąja dalimi nulėmė išaugusi pasaulinė energijos išteklių paklausa, susijusi su pasauliniu ekonomikos atsigavimu po pandemijos. „Tikimasi, kad energijos žaliavų kainos žiemą išliks didelės, o pavasarį ims mažėti, kol galop padėtis stabilizuosis. Reiktų atlikti paskaičiavimus ir įvertinti, kiek kainuotų visa apimtimi ar bent dalinai kompensuoti energijos kainų padidėjimą visiems vartotojams, pavyzdžiui, 6 mėnesius“, – siūlo parlamentaras.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo narys taip pat atkreipia dėmesį, kad sprendimai dėl kompensavimo mechanizmo nustatymo turi būti labai pamatuoti ir taiklūs, siekiant, kad neįsisuktume į infliacijos spiralę.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Algirdas Butkevičius

Mob. 8 698 42 665, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-01-17 10:41
   Monika Kutkaitytė