Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Ievos Pakarklytės pranešimas: „Teisės laikyti gyvūną atėmimas – būtina priemonė gyvūnų gerovei užtikrinti“

                 

2022 m. sausio 26 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Vakar Seime vyko Laisvės frakcijos narės Ievos Pakarklytės inicijuota apskritojo stalo diskusija „Teisės laikyti gyvūną atėmimo problemos ir sprendimai“. Renginyje diskutuota apie galimybę įvesti naują reguliavimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnu – teisės laikyti gyvūną atėmimą. Renginyje dalyvavo gyvūnų gerovę užtikrinančios valstybinės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos.  

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

„Pagal šiuo metu galiojantį reguliavimą, asmuo, kuris žiauriai elgėsi su gyvūnu, kad ir kitą dieną gali įsigyti naują gyvūną, jį laikyti ir, tikėtina, toliau žiauriai su juo elgtis. Deja, tai yra didelė spraga mūsų šalies įstatymuose. Matome daugybę atvejų, kai su gyvūnais asmenys elgiasi itin žiauriai, o dėl to gyvūnai ne tik suluošinami, bet ir žūsta, todėl turime sukurti reikalingas priemones, kad gyvūnai į tokių asmenų rankas nebepatektų“, – sako Seimo narė I. Pakarklytė.

Diskusijos metu kalbėta apie tai, kokios rūšies gyvūnams turėtų būti taikomas naujas reguliavimas, kokie registrai reikalingi jo įgyvendinimui, kas turėtų vykdyti teisės atėmimo laikyti gyvūną kontrolę ir kiti praktiniai naujo reguliavimo niuansai. Renginyje dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos policijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Teisingumo ministerijos, Aplinkos ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, nevyriausybinių organizacijų ir kt. įstaigų atstovai.  

„Įstatymais galime sukurti kokybišką teisinę bazinę, tačiau lygiai taip pat svarbu yra ją tinkamai įgyvendinti. Kalbant apie teisės laikyti gyvūną atėmimo įgyvendinimą ir kontrolę, ypač didelis ir reikšmingas vaidmuo atiteks atsakingoms institucijoms – visų pirma Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, policijai ir savivaldybėms“, – teigia I. Pakarklytė.

Renginyje dalyvavusios valstybinės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos sutinka, kad teisės laikyti gyvūną atėmimas prisidėtų prie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų mažinimo, ir pritaria naujam reguliavimui. I. Pakarklytės teigimu, svarbiausia, kad tarp institucijų pastebimas sutarimas, jog teisės laikyti gyvūną atėmimo apskritai reikia, bet būtina išsigryninti ir įgyvendinimo mechanizmą bei kontrolę.

Šiuo metu Laisvės frakcijos narė rengia įstatymų projektus, reguliuojančius teisės laikyti gyvūną atėmimą.

„Su komanda projektus rengiame, tačiau vis dar lieka atvirų klausimų dėl naujo reguliavimo realaus įgyvendinimo. Todėl diskusija su suinteresuotomis institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis geriau atskleidžia teisės laikyti gyvūną atėmimo problematiką, su kokiais keblumais galimai susidurtų įstatymą įgyvendinančios institucijos ir ką galime padaryti, kad nenumatytų iššūkių priėmus įstatymą būtų kuo mažiau“, – sako I. Pakarklytė.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Daugiau informacijos:

Agnė Vidugirytė                

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 646 79 450            

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-01-26 11:06
   Monika Kutkaitytė