Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė ragina nutraukti Rusijos delegacijos narystę Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje

2022 m. vasario 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen siūlo Rusiją išbraukti iš Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA), kadangi, pažeisdama Ukrainos teritorinį vientisumą ir teisės viršenybės principą, Rusija šiurkščiai pažeidė Europos Tarybos Statutą. Seimo Pirmininkė atkreipia dėmesį, kad ETPA pasiliko teisę nutraukti Rusijos kredencialus Asamblėjoje dar 2014 metais priimdama rezoliuciją dėl Rusijos delegacijos atstovavimo teisių ETPA apribojimo, jei ši šalis ir toliau eskaluos įtampą regione ir neatšauks Krymo aneksijos.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, Rusija ne tik neatšaukė Krymo aneksijos, bet visus aštuonerius metus nuo pradėtos agresijos prieš kaimyninę Ukrainą nuosekliai vykdė destabilizacijos veiksmus ir grasino bei toliau grasina panaudoti karinę jėgą prieš šią valstybę. O paskelbdama apie okupuotų Ukrainos Donecko ir Luhansko „pripažinimą“ dar kartą pažeidė Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą, tarptautinę teisę, Minsko susitarimus.

„Matome pradėtas taikyti sankcijas – tai gerai, tikiuosi, kad Vakarai imsis ir dar griežtesnių apribojimų. Tačiau mes turime Rusijai duoti suprasti, kad tokiai valstybei, kokia ji tapo, ne vieta demokratiją ginančių valstybių organizacijose. Vienas iš esminių ETPA principų – teisės viršenybė ir pagarba žmogaus teisėms. Rusijos agresija prieš demokratinį pasaulį tęsis tol, kol pati tarptautinė bendruomenė nesiims ryžtingų veiksmų jį ginti, todėl atsakomybė dėl demokratijos ir žmogaus teisių pažeidimo tenka ir jai, tarp jų – ETPA“, – pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.

Jos nuomone, visa Europos Tarybos Statutą pažeidžiančių Rusijos veiksmų virtinė sudaro sąlygas kalbėti apskritai apie Rusijos Federacijos narystės Europos Taryboje ateitį.

„Raginu Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją ir Ministrų komitetą imtis bendrų veiksmų nutraukiant Rusijos narystę ET“, – sakė Seimo Pirmininkė.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. tel. 8 698 42071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2022-02-23 11:03
   Monika Kutkaitytė