Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Kreiptasi į STT dėl Pagirių vandenvietės apsaugos zonos sumažinimo aplinkybių“

2022 m. vasario 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas ištirti, ar mažinant Pagirių vandenvietės apsaugos zoną ir sudarant palankias sąlygas statyti medžio plaušo plokščių gamyklą, nebuvo korupcinių, neteisėtų veiksmų, dėl kurių nukentės visuomenės interesas.

Pasak L. Jonausko, aplinkybės, kaip buvo sudarytos sąlygos „Homanit Lietuva“ statyti medžio plaušo plokščių gamyklą, kelia daugybę klausimų.

„Pagirių vandenvietė yra antra pagal dydį Vilniuje. Ji yra rezervinė vandenvietė. Jei Neries baseinas būtų užterštas, pavyzdžiui, įvykus avarijai Astrave, Vilniaus gyventojams tiekiamas vanduo taptų netinkamu naudoti, tuomet išliktų galimybė naudoti vandenį iš rezervinės Pagirių vandenvietės, todėl itin svarbu išlaikyti ją saugą ir švarią. Aplinkybės, kai Pagirių vandenvietės apsaugos zona sumažinta, motyvuojant geležinkelio vėžės statybomis, kurių, panašu, niekada nebus, ir galimai sudarytos sąlygos šioje vietoje statyti medžio plaušo plokščių gamyklą, kelia susirūpinimą bei verčia įtarti neteisėtus, korupcinius veiksmus. Tikiuosi, kad STT įvertins visą medžiagą ir, esant poreikiui, pradės tyrimą“, – sako L. Jonauskas.

Seimo nariui Pagirių bendruomenės nariai taip pat yra atsiuntę ir nuotraukas, kuriose galima matyti, kad teritorijoje, kurioje veiklą vykdo „Homanit Lietuva“, vyksta statybos, nors įmonė dar nėra suderinusi Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos.

„Be pabaigtų poveikio aplinkai vertinimo procedūrų negali būti išduotas leidimas statyboms ir prasidėti statybos darbai. Jei tokie darbai vyksta, tai yra pažeidimas“, – teigia L. Jonauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2022-02-24 08:32
   Eglė Saulė Trembo