Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės O. Leiputės pranešimas: „Ar esame pasirengę suteikti visą reikalingą pagalbą atvykstantiems karo pabėgėliams?“

2022 m. kovo 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą prašydama įtraukti į darbotvarkę klausimą dėl Lietuvos pasirengimo priimti karo pabėgėlius iš Ukrainos.

„Būtina užtikrinti visų reikalingų medicinos paslaugų teikimą“, – pažymi O. Leiputė.

Klausdama, ar Lietuva pasirengusi suteikti iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams visas reikalingas medicinos paslaugas, parlamentarė pabrėžia, kad „ypatingą dėmesį būtina skirti sužeistiesiems, vaikams, asmenims su negalia ir lėtinėmis, onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms, kuriems gyvybiškai svarbus nenutrūkstamas gydymo procedūrų teikimas“.

O. Leiputė taip pat akcentuoja būtinybę „užtikrinti būtinų higienos priemonių tiekimą moterims, vaikams užtikrinti kokybiškas ugdymo ir psichologinės pagalbos paslaugas“.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Parlamentarė ragina „suteikti galimybę savivaldai savarankiškai spręsti dėl vaikų skaičiaus grupėse ir klasėse, pedagoginio personalo etatų didinimo, numatant kompensavimą iš valstybės biudžeto lėšų“.

Pasak O. Leiputės, svarbu „sudaryti sąlygas iš Ukrainos atvykusiems asmenims integruotis į darbo rinką, tikslingai informuoti atvykstančiuosius apie galimybę įsidarbinti, užtikrinti galimybę naudotis Užimtumo tarnybos siūlomomis mokymosi ar kvalifikacijos kėlimo priemonėmis, užtikrinti ugdymo įstaigų paslaugas tiems dirbantiesiems, kurie turi ikimokyklinio amžiaus vaikų“.

Dar vienas rūpestis – būstas: parlamentarė siūlo „skatinti savivaldą plėsti socialinio būsto ir būtinųjų paslaugų teikimo apimtis, atsižvelgiant į karo pabėgėlių iš Ukrainos poreikius“.

O. Leiputės surengtoje spaudos konferencijoje Seime ukrainietės visuomenininkės Svitlana Dubina ir Olena Čornobrovenko iš vaizdo įrašo kreipėsi į Lietuvos visuomenę dėl humanitarinės tragedijos Ukrainoje.

Kalbėdama apie nuolatines Rusijos atakas prieš civilius visoje šalyje, S. Dubina pažymėjo, kad fiksuojami ir seksualinio smurto prieš moteris atvejai.

Negalią turinti ir neįgaliųjų reabilitacijos centre dirbanti O. Čornobrovenko pasakojo, kad prasidėjus Rusijos agresijai neįgalieji išgyvena nesibaigiantį siaubą ir neviltį. Žmonėms su negalia labai sunku arba tiesiog neįmanoma nusileisti į slėptuves, todėl jie lieka namuose ar kitose patalpose. Nepakeliamas stresas žmonėms sukelia naujų ligų.

O. Leiputė pažymi, kad ir Lietuvos neįgaliųjų organizacijos vis garsiau kelia klausimus dėl mūsų pasirengimo gelbėti žmones su negalia ir dėl slėptuvių pritaikymo.

 

Daugiau informacijos:

Orinta Leiputė, Seimo LSDP frakcijos seniūno pavaduotoja

Mob. 8 656 10911

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-09 11:36
   Rimas Rudaitis