Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narys Saulius Skvernelis: „Kuo geriau atlikti kasdienius darbus pirmiausia turi Seimo nariai“

2022 m. kovo 10 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Kovo 10 dieną, pradedant Seimo pavasario sesiją, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai kviečia susitelkti ir kuo greičiau bei efektyviau priimti būtinus sprendimus, susijusius ne tik su gynybos stiprinimu, parama karą patiriančiai Ukrainai, bet ir su kasdieniu gyvenimu Lietuvoje. 

„Žinoma, prioritetas šiuo metu yra mūsų šalies gynyba, pagalba Ukrainos kariams ir pabėgėliams. Manau, didelių diskusijų čia negali būti, demokratai palaikys visus saugumo užtikrinimui būtinus sprendimus, dirbome ir dirbsime padėdami Ukrainai tiek Lietuvoje, tiek kalbėdamiesi su užsienio kolegomis“, – sakė Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys, demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Anot jo, svarbu neapleisti ir kitų suplanuotų darbų, skirtų palengvinti infliacijos naštą ir įveikti kylančių kainų iššūkius, gerinti kasdienį žmonių gyvenimą. „Visur girdime, kad labiausiai šiuo metu galime padėti išlaikydami rimtį ir kuo geriau atlikdami savo kasdienius darbus. Seimo nariai turi rodyti pavyzdį – pavasario sesijai esame paruošę įstatymų pakeitimus, susijusius su socialine parama, neįgaliųjų integracija, savivaldos stiprinimu, švietimu, kitais klausimais. Esame tikri, kad mūsų frakcijai pavyks suderinti greitą ir tikslų reagavimą į karo keliamus iššūkius bei nuoseklų ir konkretų darbą dėl reikalingų pokyčių“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Viena iš svarbiausių demokratų veiklos krypčių – žaliasis kursas, kurio ypatingą svarbą šiuo metu ima suvokti visos Europos valstybės. „Demokratų programoje numatėme, kad Lietuvoje prie klimatui neutralios ekonomikos sieksime pereiti penkeriais metais anksčiau nei visa Europa – 2045 metais. Dabar matome, kad tai reikia padaryti dar dešimtmečiu greičiau. Turime aiškias gaires, kaip tai padaryti, svarbu kreipti dėmesį ne tik į gamybos, energetikos ar logistikos sektorių, tačiau ir mažinti vartojimą“, – teigia Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas. Pasak jo, geras pavyzdys yra daugiabučių renovacija, kuri Lietuvoje ir visoje Europoje stringa. Renovuoti ar naujos statybos namai vartoja daug mažiau energijos, ir tai leidžia taupyti nieko neatsisakant, todėl svarbu iš naujo peržiūrėti renovacijos programas, aktyviau raginti žmones jomis naudotis. Parlamentaras akcentuoja, kad žaliasis kursas visada buvo svarbus klimato kaitos kontekste, dabar atsiranda papildoma paskata, dėl kurios ypač svarbu stiprinti energetinę nepriklausomybę.

„Visos Europos valstybės yra dešimtis kartų turtingesnės nei Rusija, mums jų išteklių atsisakymas sukels nepatogumų, bet juos sunaikins ekonomiškai“, – sako parlamentaras. Anot T. Tomilino, rusiškų dujų ir naftos atsisakymas paveiks visą Europą, tačiau Lietuva turi suskystintų dujų terminalus, tad šaliai bus paprasčiau nei Vakarų partnerėms. „Visi patirsime nepatogumų, tam reikia nusiteikti ir ruoštis. Visgi daug geriau kariauti ekonominį, ne branduolinį karą – bet koks kainų kilimas ir galima krizė atrodo įveikiama, matant, kad už laisvės siekį ukrainiečiai moka savo gyvybėmis“, – sako Seimo narys.

Pavasario sesijos metu demokratų frakcija planuoja nuosekliai tęsti darbus švietimo ir socialinės pagalbos srityse. „Kaip visada, didelį dėmesį šios sesijos metu planuojame skirti socialiniams klausimams. Didinant socialinę pabėgėlių iš Ukrainos apsaugą, nuolat turime ją tobulinti ir mūsų pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms. Esame numatę neįgaliųjų įdarbinimo ir integracijos didinimo, paramos vaikams, socialiai teisingesnės išankstines pensijas gaunančiųjų išmokų sistemos ir kitus teisės aktų projektus“, – sako Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis.

Pasak jo, socialiai pažeidžiamus žmones, dar stipriau nei visus kitus, paveikia ekonominės, politinės ar saugumo krizės, todėl labai svarbu iš anksto planuoti pagalbos priemones ir tinkamai subalansuoti galimybes oriai gyventi tiek mūsų piliečiams, tiek pas mus prieglobsčio ieškantiems karo pabėgėliams. Parlamentaro teigimu, rūpestis socialiai pažeidžiamomis grupėmis yra ilgalaikis demokratų prioritetas ir įsipareigojimas. 

„Turime labai konkrečią viziją, dėl kurios ketiname ir toliau dirbti: šeimos stiprinimas, švietimo ir socialinių paslaugų prieinamumas ir kokybė, orų pragyvenimą užtikrinanti paramos sistema, galimybė mokytis visą gyvenimą, tai yra mūsų tikslai, kurių nuosekliai siekiame“, – demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ ilgalaikius tikslus vardija seniūnas. Anot jo, net dirbant opozicijoje demokratams dažnai pavyksta išlaikyti iniciatyvą teikiant reikalingas įstatymų pataisas. 

„Visuomet esame atviri dialogui ir konstruktyviam darbui, kurio tikimės ir šios sesijos metu. Esu tikras, kad dabartinę vienybę galime išnaudoti ne tik atliepdami Ukrainos poreikius, bet ir priimdami kitus reikalingus sprendimus“, – sako L. Kukuraitis.

 

Daugiau informacijos:

Dalia Sakalauskaitė-Babravičė

Seimo nario Lino Kukuraičio patarėja

Tel. (8 5)  239 6614, el. p. [email protected]


 

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-10 16:12
   Monika Kutkaitytė