Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narė D. Šakalienė kviečia į spaudos konferenciją „Kaip Jungtinė Karalystė gali remti Lietuvą, susiduriančią su dviguba Rusijos ir Kinijos keliama grėsme?“

2022 m. kovo 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Ketvirtadienį, kovo 24 d., 12.30 val. Seime vyks spaudos konferencija „Kaip Jungtinė Karalystė gali remti Lietuvą, susiduriančią su dviguba Rusijos ir Kinijos keliama grėsme?“

Spaudos konferenciją rengia Seimo nariai Dovilė Šakalienė ir Žygimantas Pavilionis. Spaudos konferencijoje dalyvaus Jungtinės Karalystės (JK) parlamentarai, priklausantys Tarpparlamentiniam Kinijos aljansui (IPAC), kurie pareikalaus JK vyriausybės teikti tolesnę paramą Lietuvai, kuri atlaiko dvigubas Rusijos ir Kinijos grėsmes.

Lietuvoje lankysis Bendruomenių rūmų narys ir buvęs konservatorių partijos lyderis Seras Ienas Dankanas Smitas (Iain Duncan Smith), Leiboristų partijos Bendruomenių rūmų narys ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos prekybos pranešėjas Geraintas Deivisas (Geraint Davies), Lordų rūmų narys ir vienas iš septynių JK parlamentarų, kuriems Kinijos vyriausybė skyrė sankcijas už uigūrų teisių gynimą, Lordas Deividas Altonas (David Alton) ir buvęs Gynybos rinktinio komiteto ir Užsienio reikalų komiteto narys Adamas Halovėjus (Adam Holloway).

„Jungtinė Karalystė šiandien yra viena aktyviausių Ukrainos ir Lietuvos pagalbininkių ir užtarėjų pasaulyje. Karas vyksta jau mėnesį. Grasinimai Lietuvai taip pat nesiliauja. Todėl ypatingai svarbus šis įtakingų Jungtinės Karalystės parlamentarų vizitas būtent dabar, nes aplinkybės reikalauja aptarti naujus konkrečius žingsnius, kaip britai gali pagelbėti tiek Ukrainai, tiek mums. Svarbu nepamiršti, kad Kinijos Liaudies Respublika, grasinusi Lietuvai, atsisako smerkti Rusijos invaziją į Ukrainą ir planuoja teikti agresorei bent dalinę paramą. Tad ir šiuo klausimu Jungtinės Karalystės parama kritiškai svarbi“, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoja ir Tarpparlamentinio aljanso dėl Kinijos ko-pirmininkė Lietuvai Dovilė Šakalienė.

Lietuvoje lankysis Tarpparlamentiniam aljansui dėl Kinijos (IPAC), kurį sudaro apie 200 parlamentarų visame pasaulyje, priklausančių JK parlamentarų delegacija, susitiksianti su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte, Vyriausybės nariais, parlamentarais ir pareigūnais aptarti, kaip JK galėtų paremti Lietuvą Rusijos invazijos į Ukrainą ir Kinijos vyriausybės Lietuvai taikomų baudžiamųjų prekybos sankcijų metu.

 

Kontaktiniai asmenys: 

Ruslanas Baranovas, mob. +370 662 16 326, el. p. [email protected]

Andrew Yeh, mob. +44 750 458 2673, el. p. [email protected]                        

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-22 16:17
   Jolanta Anskaitienė