Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Iš naujo teikia „buldozeriu atmestus“ siūlymus dėl kylančių kainų“

2022 m. kovo 25 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai iš naujo registruoja siūlymą įteisinti pridėtinės vertės mokesčio lengvatas būtiniausių maisto produktų krepšeliui ir nustatyti 9 proc. lengvatinį tarifą elektros energijai ir gamtinėms dujoms buitiniams vartotojams. Be to, socialdemokratai kreipiasi į Vyriausybę, siūlydami keisti valstybės remiamų pajamų dydį, nustatyti elektros ir dujų kainų lubas.

„Seimo pavasario sesijos programoje pasigendame veiksmingų kovos su infliacija priemonių. Kad ir kaip valdžia nenorėtų peržiūrėti biudžeto, tai – neišvengiama. Reikia galvoti apie kasdien mažėjančią gyventojų perkamąją galią. Biudžetą teks tikslinti: keisti neapmokestinamųjų pajamų dydį, pridėtinės vertės mokestį, valstybės remiamų pajamų dydį. Norint palengvinti naštą namų ūkiams, būtina įvesti lubas energetikos ištekliams, o tą dalį, kuria kainos viršytų nustatytas lubas, padengti iš biudžeto“, – įsitikinęs Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratai siūlys nustatyti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą būtiniausių maisto produktų krepšeliui.

„Pigiausių maisto prekių krepšelis šiuo metu brangiausias nuo 2017 m. Pagal kainų šuolį Lietuva – viena iš lyderių Europos Sąjungoje. Prekybos tinkluose per metus brango 44 prekės iš 52, esančių būtiniausių maisto produktų krepšelyje. Kai kurie produktai brango net kelis kartus. Pavyzdžiui, pomidorų kaina per metus pakilo 88 proc., pigiausias saulėgrąžų aliejus – 53 proc.“, – pažymi pasiūlymą parengęs Seimo narys socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Parlamentaras įspėja, kad vis daugiau žmonių gresia skurdas, o kainas smarkiai paveiks ir Rusijos agresija Ukrainoje.

„Mūsų pasiūlymai visada sulaukia didžiulio pasipriešinimo Seime ir dažniausiai atmetami „buldozeriu“. Šiandien valdantieji turėtų suprasti, kad reikia veikti nedelsiant, nes situacija darosi grėsminga“, – įspėja parlamentaras.

Socialdemokratai toliau kovos dėl lengvatos elektrai ir dujoms.

„Iš naujo siūlome buitiniams vartotojams nustatyti 9 proc. lengvatinį tarifą elektros energijai ir gamtinėms dujoms. Jei valstybė neįsikiš, elektra brangs iki 50 proc., o dujos – 100–200 proc. Tai Valstybinės energetikos reguliavo tarybos prognozė“, – įspėja E. Sabutis.

Socialdemokratų netenkina ir esamas valstybės remiamų pajamų dydis – 129 eurai.

„Nors valstybės remiamų pajamų dydis po kruopelę koreguojamas, jis vis dar tarsi užšaldytas nuo praėjusio amžiaus. Tikro proveržio iš dabartinės valdžios nesitikime, bet savo paramą žmonių pajamoms valstybė turi didinti nuolat ir nuosekliai. Negalime sau leisti trypčioti vietoje“, – įsitikinęs socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas G. Paluckas.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas

Tel.: (8 5) 239 6979, mob. 8 698 42 633

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-25 12:15
   Rimas Rudaitis