Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Mindaugo Skritulsko pranešimas: „Plakatų su karo vaizdais iš Bučos nuėmimas sovietų karių kapinėse atskleidžia tam tikrą požiūrį“

2022 m. gegužės 5 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

       Seimo narys Mindaugas Skritulskas šiandien kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę su prašymu ištirti plakatų su karo vaizdais iš Bučos nuėmimo nuo obelisko sovietų karių kapinėse ir jų atsiradimo Palangos policijos komisariato kieme aplinkybes. Pasipiktinusių palangiškių teigimu, šiuos plakatus surinko miestą tvarkančios įmonės darbuotojai, vėliau juos nuvežę saugoti į Palangos policijos kiemą. Ministrės yra prašoma išsiaiškinti, ar plakatai atsirado Palangos policijos vadovo iniciatyva, ar kitų asmenų pavedimu. Stebina tai, kad tokiais veiksmais Lietuvos Respublikos policija prisideda prie sklandesnio gegužės 9-osios minėjimo, kad kai kas be jokio erzelio už kelių dienų galėtų dėti raudonus gvazdikus prie obelisko su sovietine simbolika.

 

       „Nespėjome pasidžiaugti, kad Palangoje surastas puikus laikinas sprendimas obeliską aptverti plakatais su karo Ukrainoje vaizdais, kai, artėjant gegužės 9-ajai, plakatai yra nuimti. Sutapimas ar ne, tačiau būtent šiandien, anot kai kurių pastabių palangiškių, Palangos komunalininkai ėmė tvarkyti sovietinio obelisko prieigas ir rūpestingai pjovė žolę“, – teigia M. Skritulskas.

 

       Seimo nario M. Skritulsko nuomone, toks „pasiruošimas“ gegužės 9-ajai, kad nekliudomai būtų galima dėti raudonus gvazdikus, atskleidžia kai kieno vis dar gajų požiūrį, kad šias kapines pačiame miesto centre reikia palikti ramybėje, lyg jos neturėtų jokios propagandinės reikšmės.

 

       2022 m. gegužės 1 d. Palangoje, šalia sovietų karių obelisko, Palangos gyventojai surengė performansą, skirtą Palangos miesto partnerio – Ukrainos miesto Bučos gyventojų, kuriuos nužudė Rusijos kariai, atminimui ir sovietinę simboliką eksponuojančio obelisko uždengimui. Performanso metu buvo pradėti eksponuoti plakatai, kuriuose matomi realūs vaizdai iš šiuo metu Rusijos karių niokojamo Ukrainos miesto Bučos.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-05 15:51
   Monika Kutkaitytė