Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris po vizito JAV: susitikimuose aptarti demokratiniam pasauliui kylantys iššūkiai

2022 m. gegužės 12 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis grupės pirmininkas, Užsienio reikalų ir Europos reikalų komiteto narys Emanuelis Zingeris dalyvavo susitikimuose su Jungtinių Amerikos Valstijų ir Floridos valstijos valdžios atstovais Vašingtone ir Floridoje (Jungtinės Amerijos Valstijos).

Vizito pradžioje Vašingtone kartu su Lenkijos Senato vicemaršalka Michalu Kaminskiu (Michał Kamiński) ir Lenkijos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotuoju, Tarpparlamentinės draugystės grupės su JAV pirmininku Arkadiušu Mularčyku (Arkadiusz Mularczyk) parlamentaras dalyvavo susitikime su JAV Senato Užsienio santykių komiteto pirmininku Robertu Menendezu (Robert Menendez). Jame aptarta Rusijos karo prieš Ukrainą eiga, parama Ukrainai ir NATO rytinio flango stiprinimo klausimas.

Lietuvos ir Lenkijos parlamentų nariai prie Tado Kosciuškos paminklo, esančio priešais Baltuosius rūmus, paminėjo 1791 m. Gegužės 3-iosios Konstitucijos 231-ąsias metines.

Seimo nario asmeninio archyvo nuotr.

 

Susitikime su senatoriumi Tedu Kruzu (Ted Cruz), Majamio-Dade apygardos mere Daniela Levin Kava (Daniella Levine Cava), apygardos miestų merais ir Kubos žmogaus teisių gynėjais kalbėta paramos Ukrainai klausimu, apie demokratiniam pasauliui kylančius iššūkius. „Labai svarbi šios bendruomenės išreikšta tvirta pozicija, smerkianti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, reikšmingai prisidedanti prie Vakarų vienybės ir susitelkimo Europoje vykstančio karo akivaizdoje. Nes šiandien Ukraina kovoja ne tik už savo laisvę ir demokratinę ateitį, bet ir už viso demokratinio pasaulio laisvę“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui po komandiruotės komentavo parlamentaras E. Zingeris.

Seimo nario asmeninio archyvo nuotr.

 

Susitikimo su Floridos valstijos gubernatoriumi Ronu DeSantisu (Ron DeSantis) metu buvo priimtas istorinis sprendimas – Floridos valstija Lapkričio 7-ąją paskelbė Komunizmo aukų atminimo diena. „Įvertinę bolševikų sukurtą nelaimę pasaulyje, kurios pavadinimas buvo komunistinė Rusija, o po to – Sovietų Sąjunga, nuo šiol daugiau nei 21 mln. Floridos gyventojų, taip pat ir Fidelio Kastro anksčiau kankinti kubiečiai, šią liūdno atminimo dieną minės demonstracijomis Floridos miestuose ir tylos minute išreikšdami pagarbą komunizmo aukoms“, – pabrėžė Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis grupės pirmininkas E. Zingeris.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644, el. p. [email protected]

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5) 239 6666, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-12 12:12
   Monika Kutkaitytė