Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario M. Skritulsko pranešimas: siūloma daugiabučių namų savininkų bendrijoms leisti susirinkimus organizuoti ir nuotoliniu būdu

2022 m. gegužės 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Stipriai besikeičiantis gyvenimas šiuolaikinių technologijų ir inovacijų dėka keičia ir bendravimo formas. Patirtis karantino metu parodė, kad savivaldybių tarybos, kitos valstybinės institucijos sėkmingai perkėlė susirinkimus į internetinę erdvę, suteikdamos daugiau patogumo, taupydamos laiką ir kitus resursus. Todėl siūloma įtvirtinti, kad ir daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos galėtų visuotinus susirinkimus organizuoti nuotoliniu būdu.

„Didelėse bendrijose surinkti kvorumą yra sudėtinga – gyventojai dažnai neturi laiko savo valią išreikšti dalyvaudami susirinkimuose. Ypač sudėtinga fiziškai dalyvauti susirinkimuose tiems gyventojams, kurie turi antrą būstą poilsio tikslams kitame mieste, dažniausiai kurorte, todėl dalyvavimas susirinkime nuotoliniu būdu yra aktualus ne tik karantino metu“, – sako Seimo narys Mindaugas Skritulskas.

Neseniai priimti poįstatyminiai aktai sudaro galimybę bendrijų nariams nuotoliniu būdu (naudojant programėlę ar pasirašant elektroniniu parašu) priimti sprendimus, tačiau jie nesudaro galimybės dalyvauti ir balsuoti visuotiniame susirinkime realiu laiku naudojant telekonferencines platformas, pvz., Zoom ar Teams. Tuo metu įstatymai tokią galimybę suteikia net, pvz., savivaldybių  tarybų nariams, taip pat Seimo komitetų ir komisijų nariams. Pažymėtina, kad įsigaliojus siūlomiems pakeitimams, nepanaikinama bendrijos narių galimybė fiziškai dalyvauti visuotiniame susirinkime, t. y. galima naudoti mišrų susirinkimo organizavimo būdą, kai dalis bendrijos narių dalyvauja fiziškai, o dalis –  nuotoliniu būdu.

Visuotinio susirinkimo kvorumo problemos negali išspręsti ir išankstinis balsavimas, nes, pvz., bendrijos pirmininko rinkimo ir atšaukimo klausimas negali būti sprendžiamas tokiu būdu dėl įstatymo išimties, draudžiančios raštu balsuoti dėl bendrijos valdymo organų rinkimo ar atšaukimo. Be kita ko, pirmininko atšaukimui reikalinga 2/3 dalyvaujančių susirinkime bendrijos narių balsų. Todėl kyla problema, kai bendrijos pirmininkas netinkamai atstovauja gyventojams, tačiau dėl aukštai nustatytos kartelės jo atšaukti praktiškai neįmanoma. Atsižvelgiant į tai, siūloma nustatyti, kad bendrijos pirmininko atšaukimui užtektų daugiau kaip pusės dalyvaujančių narių balsų.

Taip pat siūloma numatyti bendrijos nario teisę kreiptis į teismą dėl privalomo visuotinio bendrijos susirinkimo sušaukimo, jei jis nėra sušaukiamas, kaip tai numatyta teisės aktuose.

M. Skritulsko įsitikinimu, siūlomi pakeitimai palengvins bendrijų steigimąsi, sprendimų priėmimą ir padidins bendrijų veiklos efektyvumą.

 

Kontaktams:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-17 15:07
   Jolanta Anskaitienė