Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Susisiekimo ministerijos teigiamas sprendimas dėl Jonavos aplinkkelio buvo lauktas – džiaugiuosi, kad ledai pajudėjo“

2022 m. gegužės 19 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo narys Eugenijus Sabutis padėkojo susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui už sprendimą kreiptis į Europos Komisiją ir teikti parašką dėl Jonavos pietrytinio aplinkkelio finansavimo.

„Džiaugiuosi, kad Susisiekimo ministerija pagaliau oficialiai paskelbė šią informaciją. Tai yra nuoseklaus ir konstruktyvaus darbo rezultatas. Savo svarų indėlį įnešė visi – Jonavos rajono savivaldybė, Seimas ir atsakingos ministerijos“, – pabrėžė E. Sabutis.

Matant Jonavos aplinkkelio svarbą Lietuvos nacionaliniam saugumui, E. Sabučio teigimu, buvo būtina išnaudoti visas įmanomas aplinkkelio įgyvendinimo galimybes. „Šiandien matome, kad Susisiekimo ministerija ir Krašto apsaugos ministerija pagaliau identifikavo šalies karinio mobilumo dvigubos paskirties transporto infrastruktūros projektus, tarp kurių yra ir Jonavos aplinkkelis“, – pastebi parlamentaras.

Aplinkkelio projektas, parlamentaro teigimu, pagal savo tikslus visiškai atitinka ES Karinio mobilumo fondo objektų finansavimo paskirtį, todėl toks Susisiekimo ministerijos sprendimas nuteikia pozityviai ir suteikia realias galimybes planuoti aplinkkelio įgyvendinimą.

„Pasikeitusi Lietuvos saugumo situacija vykstančio Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste reikalauja ir greitesnių sprendimų dėl šio projekto įgyvendinimo. Jonavos aplinkkelio atsiradimas būtų itin svarbus žingsnis, užtikrinant Rukloje esančių Lietuvos kariuomenės padalinių ir dislokuotų NATO karių mobilumą ir greitesnį reakcijos laiką“, – sako E. Sabutis.

Siekiant išvengti galimų situacijų, kai papildomi pajėgumai mūsų šalyje negali būti dislokuoti labai operatyviai, E. Sabučio teigimu, būtina papildomai finansuoti vieną iš svarbiausių Lietuvos gynybinių elementų – transporto infrastruktūrą, užtikrinančią ne tik Lietuvos kariuomenės, bet ir NATO sąjungininkų karinės technikos sklandų judėjimą.

Aplinkkelio tiesimas labai reikalingas jonaviečiams. Jo įgyvendinimas reikštų didesnį magistralinio kelio pralaidumą Kauno regione, jis taip pat įgyvendintų eismo saugos ir aplinkos apsaugos priemones.

Jonavos žinios yra rašiusios, kad Seimo narių grupė jau ne kartą yra pabrėžusi šio projekto svarbą ne tik Jonavos rajonui, bet ir visam Lietuvos nacionaliniam saugumui bei ragino Jonavos aplinkkelio įgyvendinimui reikalingas lėšas skirti, pasitelkiant tiek valstybės biudžeto, tiek ES Karinio mobilumo fondo finansavimą.

Šiandien išplatintame Susisiekimo ministerijos pranešime patvirtinta, kad siekiant gerinti karinio mobilumo jungtis su Europa, Lietuva parengė projektų sąrašą ir Europos Komisijai (EK) teiks naujas paraiškas dėl dvigubos paskirties – civilinės ir karinės – transporto infrastruktūros projektų finansavimo. Į šių vystytinų projektų sąrašą pateko ir Jonavos pietrytinio aplinkkelio tiesimas.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūno pavaduotojas

Tel.: (8 5)  239 6979, mob. 8 698 42 633

El. p. [email protected]

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-19 08:56
   Monika Kutkaitytė