Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Dėl nepritarimo sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkai“

2022 m. gegužės 19 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Jau šiandien, ketvirtadienį, Seimo nariai svarstys ir balsuos dėl rezoliucijos, pavadintos „Dėl nepritarimo sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkai“.

„Susipažinęs su Sveikatos apsaugos ministerijos pateikta Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarka <...> [Seimas konstatuoja, kad] Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reforma yra nepriimtina, <...> nes mažina sveikatos paslaugų prieinamumą regionuose, naikina daugelio Lietuvos savivaldybių sveikatos įstaigas ar jų padalinius ir mažina ligoninių lovų skaičių visoje šalyje“, – rašoma rezoliucijoje.

Rezoliucijos iniciatorius socialdemokratas Eugenijus Sabutis įspėja: nors ligoninių tinklo reforma dar svarstoma Seime, jau kalbama apie pirmąsias reformos aukas.

„Nuo gegužės akušerijos paslaugos nebeteikiamos Vilkaviškyje, Kėdainiuose, Ukmergėje, Kretingoje ir Trakuose. Šių miestų gimdyvės priverstos vykti į skyrius kaimyniniuose miestuose. Ministerija tikrai neapsiribos vien tik akušerijos ir ginekologijos paslaugų naikinimu. Didžioji dalis sveikatos paslaugų bus sukoncentruotos didžiųjų miestų įstaigose, o regionuose bus naikinami aktyvios chirurgijos, reabilitacijos, traumatologijos, vaikų ir kiti skyriai. Be budinčio chirurgo ar traumatologo nebeliks ir priėmimo skyrių“, – įspėja E. Sabutis.

Parlamentaro vertinimu, valdžia „skirsto pacientus į tuos, kurie labiau „nusipelno“ gydymo paslaugų, tuos, kurie jų nusipelno mažiau, ir tuos, kurie visai nenusipelno gydymo“. Jis piktinasi, kad reformos rengėjai ir vykdytojai „nepaisė savivaldybių prašymų ir pasiūlymų“.

„Iš savivaldybių atimama galimybė gydyti žmones jų gyvenamoje vietoje. Kaip pritraukti investicijas ar jaunus žmones, jeigu šiuose regionuose bus išnaikintos ligoninės, o paslaugos bus iškraustytos toli toli?“ – klausia E. Sabutis.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Kadangi ministras Arūnas Dulkys neatsakė į klausimus dėl reformos pasekmių, Seimo nariai kreipėsi į ekspertus. Jų išvadose konstatuojama, kad bus sunaikinta šimtai etatų, o labiausiai nukentės akušerijos, pediatrijos, chirurgijos, psichiatrijos bei reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugos.

„Gyventojams teks ilgai keliauti pas gydytoją į kitą vietovę, bet iki šiol neaišku, kaip bus su transportu. Svarbiausios paslaugos bus sukoncentruotos didžiuosiuose miestuose. Dėl pavėžėjimo kažką planuojama daryti tik 2024 m., nors gydymo įstaigų skyriai naikinami jau dabar“, – piktinasi E. Sabutis.

Anot parlamentaro, ministerija su savivaldybėmis šnekasi „iš galios pozicijų“ – pavyzdžiui, daro didžiulį spaudimą naikinti gimdymo skyrius, grasina nebefinansuoti.

O ministras, paklaustas, ar ketina pasirūpinti be darbo likusiais medikais, pasak E. Sabučio, „nė nemėgino apsimesti, kad ministerijai tai rūpi“.

„Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarka grindžiama tik ekonominiu efektyvumu, vadybiniais rodikliais ir valstybės biudžeto lėšų taupymo metodika <...> Stacionarinių paslaugų teikimo rajonuose naikinimas prieštarauja <...> Nacionalinei sveikatos strategijai <...> Siekis likviduoti <...> reabilitacines ligonines ir sumažinti reabilitacijos paslaugų teikimą sanatorijose <...> griauna <...> Lietuvos kurortologijos tradicijas <...> Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarka yra neproporcinga ir diskriminacinė atskirų regionų atžvilgiu ir kelia sumaištį visuomenėje“, – rašoma Seimo rezoliucijoje.

Joje Vyriausybė raginama atsiimti reformos projektus ir „pradėti išsamų ir atvirą svarstymą, siekiant plataus sutarimo“.

Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnai raginami „pagarbiai elgtis rajonuose gyvenančių žmonių ir jiems atstovaujančių savivaldybių atstovų atžvilgiu“.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūno pavaduotojas

Mob. 8 698 42 633

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-19 10:23
   Monika Kutkaitytė