Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės pranešimas: „Reabilitacijos sistemos reforma: ar kas pagalvojo apie pacientą?“

2022 m. gegužės 26 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Gegužės 30 d., pirmadienį, 11 val. Seime vyks spaudos konferencija „Reabilitacijos sistemos reforma: ar kas pagalvojo apie pacientą?“

2021 m. buvo pakeisti teisės aktai, reglamentuojantys medicininę reabilitaciją. Priimtos naujos Sveikatos draudimo įstatymo nuostatos numato, kad medicininės reabilitacijos paslaugas pacientai gali gauti pagal biopsichosocialinių funkcijų sutrikimo ar ligos laipsnį, o ne pagal socialines grupes. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino šių paslaugų siuntimo ir teikimo tvarkų aprašus ir kt.

Tačiau šie pokyčiai, kuriais siekta didinti medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumą, kartu iškėlė naujų iššūkių. Ypač daug abejonių kelia Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, kuriame numatoma naikinti medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigas integruojant jas į daugiaprofilines ligonines.

„Ar tokie planai netaps reabilitacijos sistemos Lietuvoje sunaikinimo pradžia? Rimtų abejonių ir nuogąstavimų dėl to reiškia pacientų organizacijos, reabilitologai, sanatorijų ir kurortų atstovai“, – sako spaudos konferenciją inicijuojant Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Rimantė Šalaševičiūtė.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos vykdančioji direktorė Lina Nosevič, Lietuvos kurortų asociacijos direktorė Kristina Citvarienė, POLA prezidentas Gediminas Žižys, Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė, Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Tatjana Golubajeva.

Spaudos konferencija vyks Seimo Spaudos konferencijų salėje.

Spaudos konferencija bus transliuojama tiesiogiai Seimo interneto svetainėje ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Stebintiems transliacijas sudaryta galimybė užduoti klausimus nuotoliniu būdu. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą matoma tik spaudos konferencijos metu Seimo interneto svetainėje, renginių kalendoriuje atvėrus spaudos konferencijos langą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Rimantė Šalaševičiūtė

Mob. 8 698 42 672, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-26 15:36
   Monika Kutkaitytė