Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Paulės Kuzmickienės ir Vytauto Juozapaičio pranešimas: parlamentarai siūlo skirti valstybinius apdovanojimus šauliams ir Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams

2022 m. birželio 27 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Paulė Kuzmickienė ir prof. Vytautas Juozapaitis siūlo sugrąžinti galimybę nusipelniusius Lietuvos kariuomenės kūrėjus savanorius bei Šaulių sąjungos narius apdovanoti valstybiniais apdovanojimais.

Šiuo įstatymo projektu būtų atkuriamas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis, Šaulių žvaigždės ir Šaulių žvaigždės medalio valstybinių apdovanojimų teisinis statusas. Nuo 2002 m. šiuos apdovanojimus nusipelniusiems asmenims skyrė krašto apsaugos ministras.

Pasak Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos pirmininkės Paulės Kuzmickienės, atsižvelgiant į Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių ir Šaulių sąjungos narių nuopelnus Lietuvos valstybingumui, šiuo įstatymu siekiama sugrąžinti šiems asmenims valstybinius apdovanojimus.

„Būtina suvokti šių žmonių indėlį puoselėjant valstybingumo tradiciją, ugdant mūsų pilietiškumą bei stiprinant visuomenės atsparumą ir pasirengimą gintis. Šių apdovanojimų atkūrimas reikalingas tam, kad dar sykį primintų visuomenei, kokį svarbų vaidmenį atlieka šauliai ir Lietuvos kariuomenės savanoriai. Būtent jie duodami savo priesaiką Lietuvai visuomet ateina į pagalbą ten, kur jos labiausiai reikia“, – teigė įstatymo projekto iniciatorė P. Kuzmickienė.

Vienas iš įstatymo iniciatorių Seimo Kultūros komiteto pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis teigia, kad Ukrainos įvykių kontekste tokių valstybinių pripažinimų reikšmė įgyja naują reikšmę. Anot komiteto pirmininko, svarbu gerbti ir tinkamai įvertinti tuos žmones, kurie aukoja savo laiką stiprindami Lietuvos saugumą.

„Ukrainos karo kontekste matome, kokia didelė jėga yra patriotiškai nusiteikusi visuomenė. Ukrainiečių vienybė ir noras priešintis turėtų būti pavyzdžiu kitiems. Visų pirma, turime padėkoti mūsų Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams dėl kurių šiandien galime jaustis saugūs, o Šaulių sąjungos nariai užtikrina pilietiškumo sklaidą mūsų valstybėje ir stiprina piliečių atsparumą šiuolaikinėms grėsmėms“, – teigė Kultūros komiteto pirmininkas prof. V. Juozapaitis.  

Lietuvos valstybinius apdovanojimus skiria Respublikos Prezidentas.

 

Daugiau informacijos:

TS-LKD frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6362

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-06-27 16:28
   Monika Kutkaitytė