Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: Socialdemokratų pasiūlymai dėl PVM lengvatų šildymui, elektrai ir dujoms – vėl registruoti Seime

2022 m. liepos 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Matydama, kad ateinantis šildymo sezonas gali būti dar brangesnis nei praėjęs, opozicinė socialdemokratų Seimo frakcija iš naujo užregistravo Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisas, kuriomis siekiama sumažinti centrinio šildymo, elektros ir dujų kainas gyventojams.

Socialdemokratai siūlo visam šildymo sezonui – nuo 2022 m. spalio 1 d. iki 2023 m. balandžio 30 d. – nustatyti nulinį PVM centralizuotam šilumos ir karšto vandens tiekimui bei lengvatinį 9 procentų tarifą elektros energijai, gamtinėms bei suskystintoms dujoms.

Įstatymo projektą inicijavęs Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis įsitikinęs, kad dešiniųjų Vyriausybės priemonės, skirtos sumažinti gyventojams tenkančią kainų augimo naštą, nepakankamos, nes jau dabar aišku, kad ateinantis šildymo sezonas bus dar skaudesnis ir dar labiau ištuštins gyventojų pinigines.

„Žiema bus labai sunki. Tylėti ir laukti yra amoralu. Dar yra šiek tiek laiko. Reikia daryti, kas įmanoma, nelaukiant pirmųjų sąskaitų už šildymą, elektrą ir dujas. Ilgai trypčioję vietoje, konservatoriai ir liberalai galiausiai nusprendė taikyti nulinį PVM centriniam šildymui. Bet jau čia pat naujas šaltasis sezonas, o valdžia, kaip visada, atostogauja“, – sako parlamentaras.

Pasak E. Sabučio, valdantieji turėtų nustoti apsimetinėti, kad jau viską padarė: priimti sprendimai dėl elektros ir dujų kainų dalinio kompensavimo – tik laikinas kompresas ant žaizdos.

„Pradėkime nuo to, kad ši priemonė galios tik iki šių metų gruodžio. Kaip bus su kitais šalčiausiais mėnesiais? Juk šildymo sezonas tradiciškai baigiasi tik balandį. Siūlome kompensavimą taikyti visam šildymo sezonui“, – paaiškina parlamentaras.

Pasak jo, Vyriausybės kompensacinis mechanizmas neapima centralizuotai tiekiamo šildymo ir karšto vandens, nors beveik 700 tūkst. namų ūkių šildosi centriniu būdu. Socialdemokratai ragina plėsti kompensavimo modelį.

„Lietuvoje daugiau nei pusę visos suvartojamos šilumos yra tiekiama centralizuotai, didžioji dalis daugiabučių namų yra senos statybos, jų per naktį neperdarysi. Daugelis tokių daugiabučių gyventojų gauna mažas arba vidutines pajamas – senjorai, jaunos šeimos. Privalome jiems padėti“, – įsitikinęs E. Sabutis.

Pasak parlamentaro, valdantieji vis „atsižegnoja“, kai keliamas klausimas dėl valstybės vaidmens stabdant kainų augimą.

„Įtikinėdami, kad valstybė negali kištis į rinką, jie tiesiog kryptingai klaidina visuomenę. Valstybė turi galimybių „kištis“: energijos kainos yra reguliuojamos valstybės, o per šį mechanizmą galima tiesiogiai paveikti procesus, kad gyventojai pajustų visą PVM lengvatos naudą“, – įsitikinęs Seimo narys socialdemokratas E. Sabutis.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Sabutis

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūno pavaduotojas

Tel.: (8 5)  239 6979, mob. 8 698 42 633

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-07-14 15:13
   Valdas Sinkevičius