Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė: „Šiandien Baltarusijos kelias į Europą eina per Kyjivą“

2022 m. rugpjūčio 9 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad prieš dvejus metus Lietuvos žmonės su viltimi žvelgė į Baltarusiją. Nebuvo iliuzijų, kad nuo 1994 m. valdžią uzurpavęs ir autoritarinį režimą sukūręs A. Lukašenka varžysis sąžininguose ir demokratiškuose rinkimuose, tačiau 2020 m. rugpjūtį Baltarusiją apėmę taikūs prodemokratiniai protestai priminė mums Lietuvos Atgimimą ir su juo atėjusius valstybės pokyčius.

„Deja, kol kas tiems siekiams nebuvo lemta išsipildyti. Priešingai, per pastaruosius dvejus metus drastiškai blogėjo demokratijos, žmogaus teisių ir laisvės situacija, o Lukašenkos režimo išpuoliai neretai peržengdavo valstybines Baltarusijos ribas. Priverstinis civilinio aviakompanijos „Ryanair“ orlaivio nutupdymas, dirbtinai sukelta migracijos krizė prie rytinių Europos Sąjungos sienų tiesiogiai paveikė ir nacionalinius Lietuvos interesus“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, bet visa tai nublanksta prieš karą Ukrainoje. Iš Baltarusijos teritorijos į Ukrainą paleistos rusiškos raketos akivaizdžiai parodė, kad ant kortos pastatyta ne tik (ir ne tiek) Baltarusijos politinės santvarkos, kiek jos valstybingumo ateitis.

„Už asmeninį finansinį ir politinį Lukašenkos įsiskolinimą Putinui moka baltarusių tauta. Lietuva negali likti abejinga, kaip žingsnis po žingsnio trinamas istoriškai ir kultūriškai mums artimos Baltarusijos suverenitetas. Todėl nenuostabu, kad mūsų šalis įsitvirtino kaip pilietinės Baltarusijos visuomenės centras. Tačiau reikia suprasti, kad šiandien Baltarusijos kelias į Europą eina ne per Vilnių, o per Kyjivą, nes Ukrainoje sprendžiamas viso regiono demokratijos ir laisvės likimas. Labai svarbu visiems kartu apginti Ukrainos laisvę ir demokratiją. Linkiu, kad netolimoje ateityje šiuo keliu nueitų ir Baltarusijos žmonės. Žyvie Belarus! Slava Ukraine! Už mūsų ir jūsų laisvę!“ – linki V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2022-08-09 15:24
   Monika Kutkaitytė