Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Vytauto Gapšio ir Andriaus Mazuronio pranešimas: parlamentarai siūlo grąžinti papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį už vaikus

2022 m. rugpjūčio 22 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Vytautas Gapšys ir Andrius Mazuronis įregistravo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą, kuri numatytų tėvams ir įtėviams galimybę skaičiuoti papildomą 200 eurų dydžio neapmokestinamąjį pajamų dydį už kiekvieną vaiką. Tokia galimybė Lietuvoje buvo anksčiau, tačiau vėliau buvo panaikinta.

Seimo nariai teigia, kad, esant nepalankiai ekonominei situacijai, šeimoms dažnai nebepakanka pajamų patenkinti būtinus vaikų poreikius. Skiriami vaiko pinigai esant aukštai infliacijai tiesiog prarado didelę dalį savo vertės.

„Šeimos, auginančios vaikus, patiria didesnes išlaidas, tad natūralu, kad joms turime padėti papildomai. Nors gyventojų pajamos vis dar auga, tačiau paskutiniai duomenys rodo, kad infliacijos neaplenkia. Deja, ir artimiausios ateities perspektyvos gana miglotos: ekonomikai balansuojant ties recesijos riba, labai tikėtina, kad atlyginimų augimas gali prislopti, o valdžios padarytos klaidos energetikos sektoriuje lems tolesnį aukštą infliacijos lygį. Todėl turime imtis pasiūlymų ir didinti realias šeimų pajamas“, – projekto svarbą nusakė parlamentaras V. Gapšys.

Projekte siūloma įsigaliojimo datą numatyti nuo kitų metų sausio 1-osios. Šis projektas nekeistų dabar galiojančios vaiko pinigų skyrimo tvarkos, bet ją papildytų ir užtikrintų didesnes pajamas į rankas. „Toks projektas yra pirma iš priemonių, kurias siūlysime priimti kartu su ateinančių metų biudžetu, bet ne vienintelė. Valdančioji koalicija per dvejus metus neparengė mokesčių reformos, nekreipė dėmesio į vis besikaupiančius debesis virš šalies ūkio, todėl Seimo nariai tiesiog privalo reaguoti“, – sakė Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Mazuronis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Gapšys

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 24 242

 

Seimo narys Andrius Mazuronis

El. p. [email protected]

Mob. 8 699 98 516

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-08-22 13:29
   Monika Kutkaitytė