Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė: „Šis laikotarpis suteikia galimybių Europai sustiprėti“

2022 m. rugsėjo 6 d. pranešimas žiniasklaidai 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kalbėdama apie Europos ateitį 31-ajame Ekonomikos forume, kuris vyksta Lenkijos Karpačo mieste, sakė, kad daug priklausys nuo mūsų pačių veiksmų, pasirinkimų, sprendimų. Ji paragino išlaikyti strateginę kantrybę, nes Rusijos įsiveržimo į Ukrainą šokas suteikia galimybių Europai sustiprėti visais – saugumo, energetikos, ekonomikos, informacijos, vakarietiško solidarumo ir sanglaudos – požiūriais.

„Šis sunkus laikotarpis suteikia galimybių Europai sustiprėti, dar labiau susitelkti ir susivienyti. Tai puiki proga keisti dešimtmečiais nusistovėjusį mąstymą dėl energetinės, ekonominės nepriklausomybės ir saugumo, kad ne tik išgyventume šį periodą, bet daugiau niekada nebijotume jokio šantažo. Juk Putinui dabar beliko vienintelis – ekonominis – svertas, kuriuo bando veikti Europą ir skaldyti visuomenes“, – forumo dalyviams kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Kita vertus, karas Ukrainoje tik išryškino, kad Europos priklausomybė nuo Rusijos energijos jau seniai yra pažeidžiama, ir paskatino greitus pokyčius. Tegu ir pavėluotus.

„Energetikos perversmas paskatino importą ir atsinaujinančių energijos šaltinių vartojimą. Nors ekonominė priklausomybė nuo Rusijos nėra tokia didelė, būtina permąstyti Europos priklausomybę ir nuo kitų šalių. Omenyje turiu strateginę ekonominę autonomiją, įskaitant naujų logistikos ir tiekimo linijų nepriklausomybę, Europos Sąjungos vidaus rinkos ir technologinio konkurencingumo stiprinimą“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Pasak Seimo Pirmininkės, galutinis Putino tikslas – ne karas, o Rusijos dominavimas ir pasaulio tvarkos suardymas.

„Todėl išnaudokime šią progą Europai stiprinti. Žinoma, dabar svarbiausia – Ukrainos pergalė. Ji nebus greita ir lengva. Kaip ir šis ruduo, ateinanti žiema. Tačiau neabejoju, kad pavasaris bus šviesesnis. Ir nepamirškime, kad ukrainiečiai už ateitį ir laisvę moka gyvybėmis, o mes – savo komforto sąskaita.“

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. tel. 8 698 42071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-09-06 15:23
   Monika Kutkaitytė