Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Energetikos ministerijos energijos taupymo planas – karštos bulvės permetimas darbuotojams“

2022 m. rugsėjo 7 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Energetikos ministerijos parengtą planą, kuriuo ji siūlo taupyti energijos išteklius,  socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kritikuodamas vadina karštos bulvės permetimu valstybės tarnautojams.

L. Jonausko teigimu, dauguma priemonių, kurias siūlo Energetikos ministerija, yra skirtos taupyti darbuotojų sąskaita.

„Vienas iš Energetikos ministerijos siūlymų – leisti biudžetinių įstaigų, valstybės institucijų ir įmonių, kurios jau taiko nuotolinį darbą, darbuotojams nuotoliu dirbti penktadieniais ir pirmadieniais. Taip planuojama sutaupyti energetikos išteklius. Darbuotojai, dirbdami nuotoliniu būdu, daugiau elektros ir šilumos energijos, šilto vandens naudos savo namuose. Dažnas išeidamas į darbą žiemos metu prisuka šildymą ir vėl jį atsuka sugrįžęs iš darbo. Darbas namuose gal ir sumažins biudžetinių, valstybės institucijų išlaidas, tačiau visa tai bus daroma darbuotojų sąskaita – karšta bulvė tiesiog permetama valstybės tarnautojams“, – sako L. Jonauskas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Parlamentaras kartu su frakcijos kolegomis Seimui jau anksčiau yra pateikęs Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūlo įtvirtinti prievolę darbdaviui per 20 dienų susitarti su darbuotoju dėl nuotolinio darbo metu jo patiriamų išlaidų kompensavimo.

„Jeigu dirbdamas nuotoliniu būdu darbuotojas patiria papildomų išlaidų, susijusių su jo darbu, darbo priemonių įsigijimu, įsirengimu ir naudojimu, jos privalo būti kompensuotos. Kompensacijos dydį ir jos mokėjimo sąlygas darbdavys privalo suderinti su darbuotoju ne vėliau kaip per dvidešimt darbo dienų nuo nuotolinio darbo pradžios. Tai būtų sąžininga darbuotojų atžvilgiu, nes dirbant iš namų jų energijos išteklių vartojimas tikrai išaugtų“, – teigia L. Jonauskas.

Šios įstatymo pataisos naujoje Seimo rudens sesijoje persikels į svarstymo stadiją.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-09-07 09:34
   Monika Kutkaitytė